SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Twitter zwolni około 350 osób, głównie specjalistów od sprzedaży i marketingu

Twitter publikując wyniki finansowe za trzeci kwartał br. poinformował, że zredukuje zatrudnienie w skali światowej o 9 proc. Oznacza to zwolnienie około 350 pracowników, głównie działów marketingu i sprzedaży.

Article

Twitter prezentując wyniki finansowe za trzeci kwartał br. poinformował, że w ramach poprawy obecnej sytuacji finansowej i planów redukcji kosztów w firmie (czego oczekują jego akcjonariusze) planowana jest redukcja zatrudnienia na całym świecie o ok. 9 proc. Oznacza to zwolnienie ok. 350 osób, głównie z działów sprzedaży i marketingu. Anthony Noto, dyrektor finansowy Twittera wyjaśnił, że proces ten ma doprowadzić do wzrostu rentowności firmy w 2017 roku.

Na koniec czerwca w firmie zatrudnionych było 3860 osób. Nieoficjalne informacje o planach zwolnienia kilkuset osób podał kilka dni temu serwis Bloomberg.

Liczba aktywnych użytkowników Twittera, wg podanych danych za trzeci kwartał br., wynosi obecnie 317 mln, czyli 4 mln więcej niż na koniec drugiego kwartału. Przychody firmy w tym okresie wyniosły 616 mln dolarów (wzrost w ciągu roku o 8 proc.), czyli poniżej oczekiwań analityków, którzy liczyli że przychody Twittera wyniosą 681 mln dolarów. Przychody z reklam osiągnęły wartość 545 mln dolarów, a z licencji i innych źródeł - 71 mln dolarów.

Twitter niedawno zanotował też na swoim koncie inną porażkę biznesową. We wrześniu pojawiły się informacje o możliwej sprzedaży portalu, a wśród potencjalnych kupców wymieniano Google, Disneya i Salesforce. Ostatecznie jednak wszyscy kandydaci do kupna Twittera wycofali się z tej transakcji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twitter zwolni około 350 osób, głównie specjalistów od sprzedaży i marketingu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl