SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agnieszka Jankowiak-Maik szefową TwojaHistoria.pl i CiekawostkiHistoryczne.pl. „Otworzę je na pop-kulturę”

Nową redaktor naczelną serwisu TwojaHistoria.pl i CiekawostkiHistoryczne.pl (LubimyCzytać.pl) została Agnieszka Jankowiak-Maik. W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl zapowiada zmiany dotyczące składu redakcji i prezentowanych na serwisach treści. - Będziemy pojawiać się tam, gdzie popularyzowana jest historia - mówi.

Agnieszka Jankowiak-MaikArticle

Jankowiak-Maik to nauczycielka historii w jednym z poznańskich liceów, prowadzi także bloga jako „Babka od histy”. Prezes LubimyCzytać.pl, Izabela Sadowska, kilka dni temu zaproponowała jej prowadzenie obu serwisów i skompletowanie redakcji.

- Przede wszystkim zaprosiłam do współpracy znamienitych autorów, którzy gwarantują wysoki poziom merytoryczny serwisów. Jest wśród nich Maria Procner, która pracowała w poprzednim składzie redakcyjnym, ale pojawi się też sporo nowych nazwisk. Otworzymy serwisy na kulturę popularną, będziemy pojawiać się wszędzie tam, gdzie popularyzowana jest historia. Pojawią się atrakcyjne dla odbiorców nowe formy przekazu i zamierzamy popracować nad szatą graficzną - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Agnieszka Jankowiak-Maik. I dodaje: - Wiem, że będzie to wielkie wyzwanie i wspaniała przygoda, ale z pomocą zespołu Lubimyczytać.pl wszystko wydaje się możliwe.

Poprzedni wydawca serwisów - Społeczny Instytut Wydawniczy Znak - pożegnał się z zespołem pod koniec lipca br. Ich wydawanie przejęła spółka LubimyCzytać.pl, której większościowym udziałowcem jest grupa wydawnicza „Znak”.

 

Jak powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Kamil Janicki, powodem rozstania było to, że wizje wydawcy i redakcji zaczęły się rozchodzić. - Nie były już możliwości, abyśmy tworzyli ten projekt razem. Obie strony stwierdziły, że Znak będzie robić to zgodnie z własną wizją - stwierdził Janicki.

CiekawostkiHistoryczne.pl powstały w 2010 roku z inicjatywy Kamila Janickiego i Aleksandry Zaprutko-Janickiej. W 2014 roku serwis został przekazany Społecznemu Instytutowi Wydawniczemu Znak, zaś w 2017 roku został uzupełniony o TwojaHistoria.pl.

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Jankowiak-Maik szefową TwojaHistoria.pl i CiekawostkiHistoryczne.pl. „Otworzę je na pop-kulturę”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan
Niestety w przypadku stron tworzonych przez pasjonatów dla pasjonatów mamona zniszczy bardzo szybko ten niegdyś ciekawy serwis.
Szkoda, będę śledził Janickiego na Facebooku.
odpowiedź
User
Uczeń
Znakomity to nie znamienity. Popkultura to nie pop-kultura, nawet 40 lat temu dekonstruktywiści tak już nie pisali. Powodzenia :)
odpowiedź