SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Tygodnik Powszechny” pierwszy raz bez wstępniaka ks. Bonieckiego. "Nasz Redaktor Senior potrzebuje chwili wytchnienia"

W „Tygodniku Powszechnym” pierwszy raz od wielu lat nie pojawił się artykuł wstępny ks. Adama Bonieckiego, redaktora seniora pisma. - Po latach nieprzerwanej pracy nasz Redaktor Senior potrzebuje należnej chwili wytchnienia - wyjaśniła redakcja.

Wstępniaki ks. Adama Bonieckiego zamieszczane są zazwyczaj na trzeciej stronie „Tygodnika Powszechnego”. W nowym numerze tekst się nie ukazał, w krótkim komunikacie redakcji zaznaczono, że to pierwsza taka sytuacja od lat.

- Po latach nieprzerwanej pracy nasz Redaktor Senior potrzebuje należnej chwili wytchnienia. Ks. Adam odpoczywa, a my postanowiliśmy mu w tym nie przeszkadzać - stwierdzono. - Życzymy zdrowia naszemu Redaktorowi Seniorowi, wspólnie czekamy na jego powrót na łamy - dodano.

Ks. Adam Boniecki w „Tygodniku Powszechnym” od 58 lat

Ksiądz Adam Boniecki z „Tygodnikiem Powszechnym” jest związany od 1964 roku. W 1979 roku odszedł do dziennika „L’Osservatore Romano”, był redaktorem naczelnym jego polskiej edycji.

W 1991 roku wrócił do „Tygodnika Powszechnego”, w 1999 roku, po śmierci Jerzego Turowicza został redaktorem naczelnym. Wiosną 2011 roku to stanowisko objął Piotr Mucharski, poprzednio przez wiele lat wicenaczelny, natomiast ks. Adam Boniecki dalej współpracuje z tygodnikiem jako redaktor senior.

Od listopada 2011 roku, na podstawie decyzji kolejnych prowincjałów zakonu marianów, ks. Boniecki ma zakaz wystąpień publicznych poza łamami „Tygodnika Powszechnego”. W 2017 roku zakaz uchylono na kilka miesięcy, przywrócono go po wypowiedzi ks. Bonieckiego o samospaleniu Piotra Szczęsnego oraz pojawieniu się zdjęcia, na którym duchowny poparł Forum LGBT.

Według danych PBC w ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Tygodnika Powszechnego” wynosiła 24 355 egz., po spadku rok do roku o 8 proc.

Dołącz do dyskusji: „Tygodnik Powszechny” pierwszy raz bez wstępniaka ks. Bonieckiego. "Nasz Redaktor Senior potrzebuje chwili wytchnienia"

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TP
Postać jakos ważna społecznie?
odpowiedź
User
Pytanie
Może popil, nie odbierał telefonu by podyktowac? Ponoc caly kler c.h.l.a i cudz.ol.oz.y, czy są wyjątki?
odpowiedź
User
RP
Jak tam te żale do kurii o kamienicę przy Wiślanej? Odreagowali już? Czy nadal pomstuja ze kosiocl nie dał im dozytwotnio. Dla mnie to śmieszne było.
odpowiedź