SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszyła francuskojęzyczna wersja serwisu Tysol.pl. Nad treściami czuwa Patrick Edery

Zespół portalu Tysol.pl uruchomił francuskojęzyczną wersję swojego serwisu. - Przestrzeń publiczna we Francji daje coraz mniej miejsca konserwatystom i katolikom - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Cezary Krysztopa, szef portalu Tysol.pl. Wydawcą francuskiej wersji jest Patrick Edery.

Article

W rozmowie z nami Cezary Krysztopa podkreśla, że nowy serwis powstaje w 40. rocznicę ukazania się na rynku „Tygodnika Solidarność”. - Przestrzeń publiczna we Francji daje coraz mniej miejsca konserwatystom i katolikom. Dlatego francuscy konserwatyści, pokładając nadzieję w symbolach „Solidarności”, które nadal są dla nich latarnią wolności, zwrócili się do zespołu Tysol.pl, portalu „Tygodnika Solidarność”, z prośbą o wsparcie. We własnym kraju ich wolność słowa jest ograniczana - przekazał nam Krysztopa. - Jest coraz mniej mediów, w których mogą się wypowiedzieć, są nękani procesami. „Tygodnik Solidarność” w roku swojego jubileuszu, pamiętając, że sam narodził się z pragnienia wolności, takiej gościny Francuzom udzielił.

Drugim celem utworzenia serwisu jest obnażanie fake newsów na temat Polski, jakie będą ukazywały się we francuskich mediach. - Wskażemy każdego publicystę, który kłamie na temat Polski. Im więcej Francuzów zainteresujemy naszym portalem, tym większa będzie presja na nierzetelnych dziennikarzach i fałszywych ekspertach - zapowiada redakcja.  

Redaktorem prowadzącym Patrick Edery

Redaktorem prowadzącym i odpowiedzialnym za treści na serwisie Tysol.fr jest Patrick Edery, współpracujący w przeszłości m.in. z agencją prasową Agence France Presse.

- Każdy, kto mówi prawdę jest (we Francji) natychmiast atakowany sądem przez organizacje pozarządowe, nawet jeśli wiedzą one z góry, że przegrają. Nazywa się to we Francji sądowym dżihadem. Celem takich działań jest zniszczenie finansowe i znękanie psychiczne tych, którzy ośmielają się mówić prawdę. Ma to być przestrogą dla innych - powiedział Edery portalowi Tysol.pl.

Treści dla francuskojęzycznego serwisu przygotowywać mają współpracownicy znad Sekwany: komentatorzy, dziennikarze, publicyści i reporterzy, których działania będzie koordynował Patrick Edery. Tysol.fr działa na serwerach portalu „Tygodnika Solidarność” i stanowi jego integralną, choć autonomiczną część - informuje nas Cezary Krysztopa.

Jak ustaliliśmy, serwis ma się z czasem rozwijać w miarę, jak redakcja  będzie pozyskiwała finansowanie. - O szczegółach tego finansowania i sposobach jego pozyskiwania nie chciałbym jeszcze mówić - komentuje Krysztopa.

W 2019 roku spółka Tysol, wydająca „Tygodnik Solidarność” i jego serwis internetowy, zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 3,9 proc. do 2,73 mln zł, a jej strata netto pogłębiła się z 580 do 668,5 tys. zł. Spółka należy do NSZZ „Solidarność”.

Dołącz do dyskusji: Ruszyła francuskojęzyczna wersja serwisu Tysol.pl. Nad treściami czuwa Patrick Edery

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Antypis
Prorosyjska i pisowska gadzinówka chce robić politykę we Francji? hahahha
odpowiedź
User
i tak i nie
To taki tabloid dla prawicowców.
odpowiedź
User
Franek
A co znaczy po francusku Tysol ? Kto to zapamieta albo tam trafi ?
odpowiedź