SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Uber zapowiada nowości. W Warszawie ruszy dostarczanie przesyłek w ramach Uber Connect

Uber ogłosił wprowadzenie w swojej aplikacji nowych rozwiązań, które mają lepiej przygotować usługę do potrzeb użytkowników. Wśród zapowiadanych rozwiązań jest uruchomienie w Warszawie opcji dostarczania przesyłek w ramach usługi Uber Connect, opcja Uber Reserve pozwalająca na zamawianie przejazdu z wyprzedzeniem, a także wcześniejsza rezerwacja posiłków z restauracji, które są zamknięte.

fot. materiały prasoweArticle

Pandemia koronawirusa wpłynęła na wiele dziedzin gospodarki, także na segment usług taksówkowych i przewozowych, w którym funkcjonuje m.in. Uber. W 2020 r. firma zanotowała spadek przychodów, jednak roczna strata spółki okazała się niższa niż w roku 2019. Z powodu pandemii koronawirusa zrealizowano mniej przewozów pasażerskich, z kolei wzrosła liczba zleceń związanych z dostawami jedzenia.

Uber z nowymi ofertami

Teraz Uber zapowiedział nowe produkty i usługi, które mają pomóc zarządzać codziennością z poziomu aplikacji w okresie Covid-19 i nadchodzących miesiącach po wygaśnięciu pandemii.

Czytaj także: Uber Eats chce dostarczać marihuanę

Jedną z nowości jest usługa Uber Connect umożliwiająca wysyłanie przesyłek za pomocą aplikacji. Jak informuje przewoźnik opcja jest już dostępna w ponad 25 miastach, a w najbliższym czasie zostanie rozszerzona na kolejne europejskie lokalizacje, w tym Warszawę, Amsterdam, Oslo czy Londyn.

Jak dowiedziały się Wirtualnemedia.pl w polskim biurze Ubera na razie nie ma żadnego konkretnego terminu udostępnienia Uber Connect w Warszawie, nie jest znana też cena tej usługi na naszym rynku.

Jak informuje Uber z myślą o ułatwieniu użytkownikom planowania podróży z wyprzedzeniem powstało Uber Reserve. Nowa funkcja zostanie uruchomiona na rynku amerykańskim i ma gwarantować dodatkowy czas oczekiwania przez taksówkę. Opcja pozwoli m.in. na zaplanowanie przejazdu z ulubionym kierowcą, nawet z 30-dniowym wyprzedzeniem.

Uber przypomina, że polscy użytkownicy, jako pierwsi w Europie, mogą korzystać z usługi Uber Hourly od kwietnia 2020 r. Opłata za nią na polskim rynku wynosi 51 zł za godzinę. Teraz Uber Hourly ma trafić na kolejne rynki.

Według zapowiedzi nowości pojawią się także w ramach Uber Eats i na początku zostaną przetestowane na amerykańskim rynku. Korzystanie z aplikacji stanie się wygodniejsze za sprawą kilku opcji, takich jak:

  • Zamawianie posiłków z wyprzedzeniem z zamkniętych restauracji (ta opcja sprawdzi się m.in., gdy czeka nas dzień po brzegi wypełniony spotkaniami).
  • Dodawanie produktów z różnych miejsc i widok kilku koszyków jednocześnie (zarówno z restauracji jak i sklepów).
  • Rekomendowanie podczas przejazdu restauracji, w których można odebrać posiłek na wynos (gdy mamy za mało czasu na poranną kawę).

Czytaj także: Uber zaoferuje kody na przejazdy do punktów szczepień lub z powrotem m.in. dla seniorów

Dołącz do dyskusji: Uber zapowiada nowości. W Warszawie ruszy dostarczanie przesyłek w ramach Uber Connect

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl