SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UPC z najszybszym internetem stacjonarnym w Polsce, wyprzedza Vectrę, Orange i Netię

Serwis nPerf przeanalizował pomiary użytkowników internetu stacjonarnego w Polsce za pierwszą połowę 2021 roku i wyłonił zwycięskich dostawców w zakresie przesyłania, pobierania i wartości ping.

fot. Shutterstock.comArticle

W pierwszych sześciu miesiącach 2021 roku użytkownicy serwisu do pomiaru prędkości internetu nPerf przeprowadzili 30 766 testów połączeń u czterech największych dostawców usług internetowych w Polsce. Po przefiltrowaniu i przeanalizowaniu średnich wyników, otrzymano zestawienie najlepszych dostawców - wszystko w oparciu o pomiary u użytkowników końcowych.

Co warto podkreślić, Inea i inni dostawcy ISP, nie byli brani pod uwagę ze względu na małą liczbę testów przeprowadzonych w tych sieciach.

W pierwszym półroczu 2021 roku nPerf wyłonił dwóch zwycięzców. W rzeczywistości operatorzy UPC i Vectra dzielą pierwsze miejsce i jest to pierwsze zwycięstwo każdego z nich od 2018 roku w tym zestawieniu.

UPC zdominował kategorie średniej prędkości pobierania i wartości opóźnienia (ping). Niemniej jednak wypadł najsłabiej jeśli chodzi o prędkość wysyłania. Jego główny rywal – Vectra – nie musiał prowadzić w żadnej z kategorii, aby uplasować się obok UPC. Dokonał tego odnotowując drugą najlepszą średnią szybkości pobierania i opóźnień, a także dzięki spektakularnej poprawie szybkości przesyłania od 2019 roku.


 

Natomiast Netia i Orange, choć zajmują ostatnie pozycje w rankingu nPerf, zapewniły w ciągu ostatnich sześciu miesięcy dobre stałe połączenia w całej Polsce. Do nich należą najlepsze progresje wydajności. Zaoferowali najwyższe prędkości wysyłania w kraju, a także najsilniejszą ewolucję prędkości pobierania od 2019 roku.

 

 

 

 

Dołącz do dyskusji: UPC z najszybszym internetem stacjonarnym w Polsce, wyprzedza Vectrę, Orange i Netię

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl