SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UPC: nie prowadzimy rozmów na temat przejęcia Aster

Sieć kablowa UPC Polska wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że nie prowadzi rozmów na temat zakupu konkurencyjnej sieci Aster. To reakcja na informację podaną wczoraj przez „Rzeczpospolitą”, że UPC chce przejąć Aster.

UPC: nie prowadzimy rozmów na temat przejęcia Aster

Dziennik w swojej publikacji zamieścił wypowiedź Simona Boyda, prezesa UPC Polska, który powiedział: - Przypuszczam, że pierwszą siecią kablową, która zostanie wystawiona na sprzedaż, będzie Aster. Jeśli tak się stanie, będziemy zainteresowani jej kupnem.

„Rzeczpospolita” w artykule podała także, iż według nieoficjalnych informacji nabywca za Aster musiałby wyłożyć ok. 1 mld zł (bez długu spółki, który wynosi 1,6 mld zł), a zakup operatora przez UPC wymagałaby zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Patrycja Gołos, dyrektor ds. komunikacji UPC Polska, w przesłanym nam wczoraj oświadczeniu napisała: - UPC Polska stale rozwija się i gdyby pojawiła się możliwość zakupu jednej z konkurencyjnych sieci kablowych, na przykład Aster, przyjrzymy się jej z uwagą. Jednak na chwilę obecną nie są prowadzone rozmowy na ten temat.

Gołos dodała także, że konsolidacja rynku kablowego w Polsce jest konieczna, UPC zainteresowana jest akwizycjami na rynku polskim, a decyzja podejmować będzie w oparciu o analizę aktywów i potencjału danej firmy

Przedstawiciel Aster zaprzeczył na łamach „Rzeczpospolitej”, jakoby firma była na sprzedaż. – Zarząd ani udziałowcy nie przewidują tego w najbliższym czasie – powiedział dziennikowi Robert Kołodziej, wiceprezes Aster.

UPC Polska ma obecnie ponad 1 mln abonentów rozsianych po 116 miejscowościach Polski. Natomiast Aster działa w Krakowie, Warszawie i Zielonej Górze i ma 380 tys. klientów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UPC: nie prowadzimy rozmów na temat przejęcia Aster

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
asd
KIEDY WKONCU NOWE OBIECANE KANALY DO KONCA W GAZECIE PRAWNEJ PRZEZ PANIA PATRYCJE GOLOS???DOSZEDL PUKI CO TYLKO DISNEY CHANNEL A GDZIE RESZTA KANALOW W TYM W KONCU HD?OFERTA HD W UPC JEST NAPRAWDE BIEDNA I STOI OD DAWIEN DAWNA W MIEJSCU.
8 8
odpowiedź