SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Value Media i Arena Media Communication walczą o budżet TVP

W trwającym od kilku miesięcy przetargu Telewizji Polskiej na planowanie i zakup mediów do jej kampanii wpłynęły dwie oferty. Złożyły je agencje Arena Media Communication (Havas Media Group) i Value Media (Group One), broniący budżetu publicznego nadawcy - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl.

fot. akpaArticle

Arena Media i Value Media zaproponowały takie same ceny - 12,3 mln zł. Dokładnie tyle, ile na realizację tego zamówienia planuje przeznaczyć TVP.

Zwycięska agencja zajmie się obsługą mediową TVP od października br. Będzie odpowiadać za planowanie i zakup mediów, tworzenie strategii mediowych zlecanych przez TVP kampanii reklamowych, ocenę ofert mediów, rekomendowanie nowych kreatywnych rozwiązań mediowych, monitoring kampanii,ich rozliczanie itp.

Do jej zadań należeć ma też projektowanie i produkcja internetowych reklam. TVP wymaga, aby koszt tej usługi nie był wyższy niż 600 zł netto za sztukę dla realizacji w trybie standardowych i nie wyższy niż 1200 zł w przypadku zleceń ekspresowych. W agencji ma zostać oddelegowany do obsługi zlecanych przez TVP taki pracownik, który będzie w pełni dyspozycyjny. Publiczny nadawca określił bowiem minimalny czas reakcji takiej osoby na wezwania TVP. Między godzinami 8 a 18 ten czas reakcji nie może przekroczyć 15 minut, a w godzinach od 18 do 8 rano - maksymalnie 30 minut.

Dwucyfrowe rabaty

W dokumentach przetargowych Telewizja Polska określiła progi rabatów, jakich oczekuje od domu mediowego w zakupie konkretnych mediów. Dla radia i prasy gwarantowany opust przy zakupie kampanii ma wynieść minimum 89,25 proc. Dla kin wynosi 90,75 proc., w internecie (display) -92,09 proc. Budżet, którego obsługę powierzy domowi mediowemu TVP wynosi 10 mln zł netto (z VAT – 12,3 mln zł). Na kwotę tę składają się koszty zewnętrznego wykonania usług (czyli m.in. zakup mediów), w wysokości nie wyższej niż 9, 625 mln zł netto (bez VAT). Pozostała kwota 375 tys. zł to wynagrodzenie agencji w ciągu roku współpracy. Umowa zostanie bowiem zawarta na 12 miesięcy.

Kolejna umowa bez przetargu

Obecnie obsługą mediową TVP zajmuje się Value Media – począwszy od 2017 roku. Kilka dni temu publiczny nadawca - już po raz drugi w tym roku - przedłużył bez przetargu umowę z tym domem mediowym powierzając mu 3,66 mln zł budżetu do obsługi

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów o 24 proc. do 2,2 mld zł, głównie dzięki 359 mln zł więcej z abonamentu rtv. Wzrosły też wpływy nadawcy z reklam, sponsoringu, sprzedaży programów i licencji. W ub.r. zatrudnienie w firmie wynosiło prawie 2,7 tys. etatów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Value Media i Arena Media Communication walczą o budżet TVP

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YES YES YES
Sejm pracuje po nocach to i kampanie mozna w nocy tworzyć
odpowiedź
User
Tubylec
Czy nadal byli kierownicy otrzymują swoją pensję , będąc gońcami?
odpowiedź