SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

vibe FM zastąpi Radio GO. "Będziemy dynamicznie rozwijać ten projekt"

Grupa ZPR Media, właściciel m.in. Radia Eska i VOX FM, chce zarejestrować w Urzędzie Patentowym nazwę vibe FM. Zastąpi ona nadające w internecie hiphopowe Radio GO realizowane przez uczestników "Radio Akademii", projektu szkoleniowego Grupy ZPR Media. - Nie będziemy przenosić tego projektu na częstotliwości FM, bo tego typu radia nie da się robić bez cenzury, zgodnie z wymogami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - mówi nam Zbigniew Benbenek, szef Grupy ZPR Media.

- Rejestrujemy w Urzędzie Patentowym znak słowno-graficzny vibe FM - potwierdza portalowi Wirtualnemedia.pl Zbigniew Benbenek. Zgłoszenie w tej sprawie odnotowano 10 maja, a tydzień później zostało ono ujawnione na stronie instytucji. Można tam zobaczyć, jak będzie wyglądało logo vibe FM. Na seledynowym tle zapisano fioletowymi literami nazwę stacji radiowej, która zastąpi nadające od kilku lat w internecie Radio GO.

Stacja ruszyła w listopadzie 2019 r. Reklamuje się hasłem "gramy bangery". Rozgłośnia na swojej stronie wyjaśnia, że chodzi o "najgorętsze utwory z internetu". - Usłyszycie największe hity z Youtube'a i serwisów streamingowych takich jak Spotify, Tidal czy Apple Music. Oferta muzyczna dobierana jest zgodnie z hasłem pozycjonującym "Gramy bangery", czyli obejmuje popularne w internecie utwory różnych gatunków, radosne, pozytywne i idealne na imprezę. Na antenie można usłyszeć polski i zagraniczny hip hop, trap oraz muzykę elektroniczną. Na antenie Radia GO usłyszycie najlepsze kawałki Dawida Podsiadło, Taco Hemingwaya, Bedoesa, Białasa czy Tymka. Nie zabraknie tu również najpopularniejszych utworów Drake'a, Travisa Scotta czy Post Malone'a - informuje Radio GO.

Stacja podkreśla, że na antenie prezentuje piosenki bez cenzury, dlatego przed jej włączeniem trzeba potwierdzić, że ma się ukończone 18 lat.

Z akademii radiowej wprost na antenę

Radio GO tworzą młodzi dziennikarze, którzy są uczestnikami "Radio Akademii". To projekt szkoleniowy realizowany przez rozgłośnie Grupy ZPR Media: Radio VOX FM, Radio Eska, Radio SuperNova i Eska Rock. "Radio Akademia" powstało wiosną 2018 r. Szkolenie trwa trzy miesiące i obejmuje m.in. zajęcia z dziennikarstwa informacyjnego, formatowania muzycznego, warsztaty prezenterskie czy emisję głosu.

Koordynatorem projektu jest Norbert Bieńkowski, prezenter VOX FM. Wykłady, zajęcia i warsztaty prowadzą m.in. Olgierd Wojtkowiak, Krzysztof Skrzypkowski, Piotr Rzepka, Andrzej Descours.

Teraz Zbigniew Benbenek podkreśla, że po kursach "Radio Akademii" kilkanaście osób znalazło pracę, m.in. w Radiu Eska, VOX FM, SuperNova czy właśnie Radiu GO, jak choćby Dawid Kowalczyk (Radio Eska), Piotr Grządkowski (Radio SuperNova) czy Claudia Antoszewski (Eska Rock).

- Radio GO daje szansę zdobycia szlifów radiowych w praktyce, z wykorzystaniem w pełni profesjonalnego nowoczesnego studia radiowego. Nasi prezenterzy prowadzą autorskie programy na żywo i mają kontakt ze słuchaczami - mówił kilka lat temu na naszych łamach Norbert Bieńkowski, koordynator projektu "Radio Akademii".

vibe FM nie zastąpi Eski Rock w Warszawie

Zbigniew Benbenek nie chciał powiedzieć, dlaczego stacja zmienia nazwę. Podkreśla jednak, że poprzednia nie zniknie z portfolio Grupy ZPR Media. - Radio GO traktuję jako szerszą, parasolową nazwę, którą chcemy inaczej wykorzystać. Ale więcej na razie nie mogę powiedzieć - ucina Benbenek.

vibe FM już funkcjonuje na antenie. Nową nazwę słychać w dżinglach stacji. - Teraz czas na odświeżoną stronę internetową rozgłośni. Jeszcze nad nią pracujemy - informuje szef Grupy ZPR Media. - Będziemy dynamicznie rozwijać ten projekt i mocno w niego inwestować, bo mamy grono młodych, obiecujących radiowców, którzy robią radio dla swoich rówieśników. Taki jest vibe FM. Zaprosimy do jego tworzenia hiphopowców, bo chcemy, żeby to była stacja środowiskowa, mocno osadzona w kulturze miejskiej.

Jednocześnie Zbigniew Benbenek wyjaśnia, że stacja pozostanie w sieci. - Nie będziemy przenosić tego projektu na częstotliwości FM, bo tego typu radia nie da się robić bez cenzury, zgodnie z wymogami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Mieliśmy kiedyś telewizyjny kanał hiphopowy i nie byliśmy w stanie dostosować go do wytycznych KRRiT. Gdybyśmy to zrobili, to nic by z tego kanału nie zostało. Utwory hiphopowe zawierają wulgaryzmy i dlatego ta kultura funkcjonuje swobodnie w internecie, bez żadnej cenzury. Nie będziemy przecież wyciszać na antenie wszystkich fragmentów zawierających niecenzuralne słowa - wyjaśnia Benbenek. - Inny jest tryb robienia takiego radia. Tu wszystko dzieje się oddolnie. To młodzi ludzie zgłaszają nam swoje pomysły, a my tylko staramy się je moderować.

Stacja nie pojawi się więc w warszawskim eterze. Grupa ZPR Media, która pod koniec października ub.r. poinformowała o planach kupna spółki Muzo.FM od Telewizji Polsat, właściciela sieci dziewięciu rozgłośni w największych miastach Polski, chce na stołecznej częstotliwości Eski Rock uruchomić nową stację (wówczas Eska Rock zacznie nadawać na częstotliwości zajmowanej obecnie przez Muzo.FM). - Już teraz trwają prace nad tym, jak zagospodarować tę stację. Staramy się wymyślić nowy format miejskiego radia - mówił nam w listopadzie ub.r. Zbigniew Frączek, który ma kierować nową rozgłośnią.

Dołącz do dyskusji: vibe FM zastąpi Radio GO. "Będziemy dynamicznie rozwijać ten projekt"

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grupa PZPR Media
Kolejne g... od naczelnego chochoła polskiego rynku medialnego. Zbychu oddaj pieniądze należne niesłusznie zwolnionym pracownikom za odprawy. Jeszcze niedługo NFZ przywali karę twojej wiejskiej firmie za to, że nie odprowadzałeś składek zdrowotnych, kilka lat temu.
odpowiedź
User
Magda
Znajoma, która niedawno temu tam pracowała opowiadała mi o kulturze pracy, zarządzaniu i pensjach w stacjach radiowych takie historie, że tam pozostają tylko niedoświadczeni radiowcy. Po zdobyciu doświadczenia uciekają gdzie pieprz rośnie.
odpowiedź
User
Lennon
Informacyjnie ich stacje radiowe, trudno traktować poważnie. Co do programu zdarzają się chwile, że nie chce się od razu zmienić na inną stację ale to są tylko małe wyjątki.
odpowiedź