SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Video Brothers Music nową agencją Łukasza Skalika, obsługuje 76 kanałów youtube’owych

Łukasz Skalik uruchomił swoją drugą firmę zajmującą się zarządzaniem treściami w internecie - Video Brothers Music. - Wprowadzamy autorów podcastów na YouTube i jednocześnie ułatwiamy internetowym twórcom muzycznym znanym już z tej platformy zaistnieć w serwisach streamingu audio - opisuje Skalik.

Article

Video Brothers Music pozycjonuje się jako muzyczny hub pomiędzy platformami wideo na czele z YouTube’em oraz platformami stricte muzycznymi (Spotify), umożliwiającymi głównie odsłuch muzyki oraz podcastów w internecie.

Firma oferuje twórcom m.in. tematy muzyczne (topics), zautomatyzowane dostawy art-tracks, sound-recordings w oparciu o pliki DDEX w ramach wyspecjalizowanego agregatora treści Youtube, a w przypadku Spotify – kreacja playlist, zaawansowane raporty i aktualizacja zasobów wg szczegółowych metadanych. Zapewnia też zdejmowanie roszczeń audiowizualnych (copyright claims), przywracanie monetyzacji, nadawanie kodów ISRC oraz przenoszenie treści między profilami bez utraty wyświetleń, ocen i komentarzy.

- W ramach świadczeń nie tylko optymalizujemy i zabezpieczamy zasoby muzyczne partnerów, przenosząc lub likwidując kopie. Przede wszystkim zapewniamy im lepszą ekspozycję w algorytmach internetowych platform - wyjaśnia Tomasz Oreł, kierujący zespołem Video Brothers Music. - Poprzez odpowiednie zarządzanie katalogami i kanalizowanie ruchu w stronę oryginalnych utworów, poszerzamy i uszczelniamy pola monetyzacji, dzięki czemu zwiększamy zarobki naszych licencjodawców - dodaje.

Firma pomaga również wprowadzać dorobek artystów w obszary wymagające audytu treści lub działających na bardziej restrykcyjnych zasadach, jak Youtube Music i Youtube KIDS, oraz pomaga uzyskać status oficjalnego kanału muzycznego w ramach Youtube (weryfikacja plakietką OAC).

- Pomagamy z digitalizacją utworów utrwalonych na nośnikach analogowych oraz z rekonstrukcją cyfrową starszych teledysków. Wspieramy muzyków sprzętowo, udostępniając im własne zaplecze techniczne. Oferujemy również transmisje na żywo koncertów w sieci, w pełnej realizacji wielokamerowej, na które w ostatnim czasie wytworzył się olbrzymi popyt - wylicza Łukasz Skalik, prezes Video Brothers Music.

Agencja oferuje konsultacje i wsparcie w zakresie praw autorskich oraz pomoc z rejestrowaniem utworów słowno-muzycznych, jak i rozliczaniem tantiem w ZAiKS. Prowadzi szkolenia w zakresie dozwolonego użytku, kreacji oraz świadczy usługi doradcze (raporty, ekspertyzy i analizy).

Współpraca z 76 kanałami youtube’owymi

Z Video Brothers Music współpracują już twórcy internetowi Letni, CeZik, Chwytak, WuWunio i Na Pełnej, wykonawcy muzyczni (m.in. Norbi, Nocny Kochanek, Tomek Lipiński, Łydka Grubasa, Farben Lehre), kanały stricte podcastowe (m.in. serial dokumentalny „Śledztwo Pisma”, „Strefa Gizy” komika Abelarda Gizy oraz specjalne odcinki serialu internetowego „Piątek”), kanały dziecięce (m.in. NutkoSfera, Urwisowo oraz stacja telewizyjna 4Fun Kids), a także Muzo.fm, 4fun.tv, Radio Kampus, Hirek Wrona i Wojtek Krzyżaniak.

- Poszukujemy do współpracy nie tylko doświadczonych muzyków oraz wydawców, którym zależy na uporządkowaniu swoich katalogów w internecie oraz zwiększeniu dochodów. Równocześnie staramy się odkrywać nowe talenty i pomagać im rozwijać karierę - mówi Tomasz Oreł.

- Mamy wielu artystów chwalących efekty naszej pracy. Świadczą o tym nie tylko rekomendacje, ale przede wszystkim wyniki zasięgowe ich treści - dodaje.

Video Brothers Music planuje własne podcasty

W planach Video Brothers Music jest realizacja trzech cyklicznych projektów podcastowych, bazujących na autorskich scenariuszach - dwa fabularyzowane i jeden edukacyjny. Produkcje będą skierowane w pierwszej kolejności do emisji na platformach streamingowych audio. Pierwsze mają pojawić się wiosną

- W projekt zaangażowaliśmy głównie twórców internetowych operujących głosem, dotąd kojarzonych z platformą YouTube, w tym znanego reżysera i scenarzystę seriali internetowych - Grzegorza „Dakanna” Barańskiego oraz Pawła Pawlikowskiego, lektora i twórcę kanału „Pawlikowe Fanduby” - opisuje Tomasz Oreł,.

- Mamy świetnych scenarzystów oraz dostęp do licencjonowanych banków muzycznych niezbędnych do ilustrowania słuchowisk. Nieustannie poszukujemy scenariuszy krótkometrażowych i historii do adaptacji, dlatego w tym miejscu zapraszamy do współpracy osoby z gotowymi pomysłami. Stawiamy też mocno na rozwój treści dziecięcych. Kategoria utworów dla najmłodszych stanowi już 10 proc. ruchu wewnątrz naszej sieci - podkreśla Łukasz Skalik,.

W zespole Video Brothers Music pracuje osiem osób.

To druga firma Łukasza Skalika, powstała z wydzielenia oferty muzycznej z działającej od kilku lat sieci partnerskiej Video Brothers. Jak opisywaliśmy wiosną ub.r., w 2019 roku firma Video Brothers osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 62,7 proc. do 6,05 mln zł oraz zysku netto z 1,03 do 2,09 mln zł. W 2020 r. spodziewa się spadku w związku z recesją gospodarczą wywołaną epidemią koronawirusa.

Dołącz do dyskusji: Video Brothers Music nową agencją Łukasza Skalika, obsługuje 76 kanałów youtube’owych

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pytam
przy okazji, co Lifetube sie nie udało z muzyka, gdzie ich szumny program wsparcia muzyki i rozwoju tego działu?
odpowiedź
User
Maciej Kram
podcasty w Polsce to bieda straszna, ale moze z czasem sie to poprawi. Na razie sporo amatorów
odpowiedź
User
mm
tych agencyjek muzycznych od youtube i spotify to za duzo nie ma albo nie kojarze. ciekawe ile na tym wyciagna i czy sie to zepnie
odpowiedź