SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W perspektywie Brexitu BBC planuje otwarcie ośrodka w Europie, na liście Bruksela i Amsterdam

Stacja BBC rozważa uruchomienie w jednym z krajów Europy swojego dużego ośrodka, który odpowiadałby za działania nadawcy na obszarze Unii Europejskiej. Powodem decyzji jest nadchodzący Brexit, a na liście lokalizacji planowanej siedziby znalazły się Bruksela i Amsterdam.

fot. Shutterstock.comArticle

Obecnie wiele firm medialnych i technologicznych działających na obszarze Unii Europejskiej ma swoje siedziby w Wielkiej Brytanii, większość z nich w Londynie. Jednak w związku z zapowiadanym Brexitem kolejne spółki zapowiadają przenosiny do innej kraju europejskiego, aby w przyszłości móc bez kłopotów prowadzić dalszą działalność. Takie kroki zapowiedziały niedawno m.in. Discovery oraz koncern Sony.

Opuszczenie Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię będzie oznaczało zmiany także dla brytyjskich firm operujących w Europie. Ograniczenia transgraniczne mogą utrudnić im dalsze funkcjonowanie, dlatego część planuje fizyczną obecność w jednym z krajów wspólnoty.

Jak wynika z informacji podanych przez agencję AFP wśród takich podmiotów jest także BBC, brytyjski nadawca publiczny. Według zapowiedzi pochodzących ze źródeł w belgijskim rządzie przedstawiciele BBC zamierzają niebawem odwiedzić Brukselę i rozmawiać na temat ewentualnego otwarcia dużego ośrodka nadawcy w Belgii. Na krótkiej liście rozpatrywanych lokalizacji oprócz Brukseli ma się także znajdować Amsterdam.

Na razie nie wiadomo na jakim etapie są negocjacje dotyczące uruchomienia europejskiej centrali BBC ani w którym mieście zostanie ona zlokalizowana. Jednak funkcjonowanie takiego ośrodka na kontynencie pomogłoby otworzyć europejski rynek dla BBC po zakończeniu Brexitu.

 

Dołącz do dyskusji: W perspektywie Brexitu BBC planuje otwarcie ośrodka w Europie, na liście Bruksela i Amsterdam

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
seba
a to nie ma na liście Warszawy? można by im było siedzibę TVP oddać w najem

a tak na poważnie to czy np WAW tudzież Poslka prowadziła jakąś kampanie BRexit --> enterPL
przykładowo lotniska kuszą promocjami w opłatach za nowe połączenia, czy ktoś odrobił lekcje czy tylko zachodni sąsiedzi zyskają na tym z racji bliskości?
WAW- LONdyn to co najmniej 10 połączeń dziennie z Warszawą, jak dodamy Modlin to 13 x dziennie więc możliwości są, biura też tańsze ...

a wiedza, i kontakty które zostaną bezcenne
odpowiedź