SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prezydent Duda spotkał się z szefem Warner Bros. Discovery. „Przypomniał o roli Jana Pawła II”

Przed tygodniem doszło do spotkania szefa Warner Bros. Discovery Davida Zaslava z prezydentem Andrzejem Dudą, ale dopiero teraz Kancelaria Prezydenta podzieliła się kilkoma szczegółami na ten temat. Poinformowała Wirtualnemedia.pl, że do rozmowy doszło na prośbę menadżera ze Stanów Zjednoczonych.

David Zaslav, CEO Warner Bros. Discovery Article

CEO Warner Bros. Discovery David Zaslav zapowiedział spotkanie z głową państwa podczas wystąpienia dla polskich pracowników firmy, do którego doszło 17 kwietnia. Menadżer zza oceanu zapewnił pracowników, że TVN nie jest na sprzedaż, a polski rynek jest dla koncernu ważny.

- Stwierdził, że firma będzie w Polsce wspierać produkcje lokalne, bo są ważne. Mówił też o tym, że nie przewiduje cięć i redukcji, ani sprzedaży TVN - relacjonował nam wystąpienie Zaslava jeden z dziennikarzy TVN. Miał zażartować, że Netflix i Solorz nie kupią TVN. - Wszyscy się uśmiechnęli - mówił nasz informator.

Jakie tematy poruszono podczas spotkania?

W programie „Fakty po Faktach” TVN24 Zaslav tłumaczył, że Polska ma dla niego szczególne znaczenie.

- Po pierwsze jestem tutaj, bo TVN jest mi bardzo bliski. Przyjeżdżam tu często i jestem bardzo dumny ze wszystkiego, co robimy w TVN. Do tego wrócimy. Ponadto duża część mojej rodziny pochodzi z Polski. Moi krewni zginęli w warszawskim getcie. Gdy jestem tu i widzę tak ważne obchody, to mam kolejne potwierdzenie, jak wspaniały jest to kraj - mówił w rozmowie z Anitą Werner. Zdradził, że przed wizytą w Polsce rozmawiał z wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamalą Harris i szefem administracji prezydenta Joe Bidena.

- Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z Panem Davidem Zaslavem, który uczestniczył w ubiegłym tygodniu w obchodach upamiętniających 80. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Spotkanie odbyło się na prośbę prezesa Warner Bros. Discovery - informuje Wirtualnemedia.pl Kancelaria Prezydenta RP.

Choć TVN Warner Bros. Discovery nie zdradza tematów rozmowy, to agendę spotkania przybliżają nam prezydenccy urzędnicy. - Rozmowa dotyczyła walki z dezinformacją, w szczególności w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz sytuacji na światowym rynku medialnym. Prezydent RP przypomniał także o roli, jaką w historii Polski i świata odegrał papież Jan Paweł II - wyjaśnia Kancelaria Prezydenta RP.

KRRiT i PiS kontra TVN

Kilka tygodni temu przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski wszczął postępowanie o ukaranie TVN24 za reportaż, w którym sugerowano, że kardynał Karol Wojtyła miał tuszować przypadki pedofilii. Wcześniej Świrski wszczął analogiczne postępowanie w sprawie reportażu uderzającego w podkomisję smoleńską Antoniego Macierewicza.

Od kilku lat KRRiT kwestionuje strukturę właścicielską TVN. Członkowie Rady twierdzą, że stacja obchodzi przepisy, ponieważ należy do amerykańskiego koncernu. Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, koncesjonowani mogą być nadawcy, których siedziba znajduje się w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Formalnym właścicielem TVN jest Discovery Communications Benelux z siedzibą w Amsterdamie. Spółka wchodzi z kolei w skład koncernu Warner Bros. Discovery.

Wiele miesięcy trwały procesy przedłużenia koncesji dla TVN24, TVN7 i ostatnio HGTV. W środę regulator zgodził się na dalsze nadawanie stacji poświęconej domom i ogrodom (koncesja wygasała 26 czerwca). KRRiT poinformowała jednocześnie, że dalej analizuje strukturę własnościową TVN. 14 kwietnia 2024 roku wygasa koncesja głównej stacji TVN.  Pod koniec 2021 roku prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę nazywaną „Lex TVN”. Zmusiłaby ona amerykańskich właścicieli do odsprzedania większościowego pakietu udziałów w stacji.

Dołącz do dyskusji: Prezydent Duda spotkał się z szefem Warner Bros. Discovery. „Przypomniał o roli Jana Pawła II”

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
My
Pogonić niech Putin z merkiel dadzą koncesje
28 69
odpowiedź
User
Poe
A roli Jareczka też przypomniał?
48 21
odpowiedź
User
Dawid Zasrał Łózko
Przyjechał zobaczyć się z żonką Andrzejka, słynną Żymianką :)
24 27
odpowiedź