SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wedel podpisał jako pierwszy reklamodawca Białą Księgę Komunikacji Marketingowej

Firma Lotte Wedel, producent słodyczy jest pierwszym reklamodawcą, który podpisał nowe standardy Białej Księgi Branży Komunikacji Marketingowej.

Article

Biała Księga Komunikacji Marketingowej to dokument mający na celu określenie jednolitych praktyk rynkowych w zakresie zakupu usług marketingowych. Księgę wypracowano w efekcie dialogu branżowego, w którym udział brali przedstawiciele agencji, reklamodawców i działów zakupów. Projekt zainicjowały Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR oraz Polskie Stowarzyszenie Managerów Logistyki.

Do tej pory opublikowano m.in. rozdział ogólny, Przetarg na PR, Przetarg Eventowy, Przetarg Incentive Travel, Przetarg Full Service, Produkcja Filmów Reklamowych.

Podpisanie Białej Księgi przez Lotte Wedel jest deklaracją gotowości firmy do spełniania najwyższych norm zarówno przy nawiązywaniu relacji biznesowej (przetargi) jak i przy współpracy z dostawcami.

- Dla nas podpisanie standardów oznacza, że w codziennej pracy traktujemy naszych kontrahentów uczciwie i transparentnie, i że zależy nam na partnerstwie. To do czego między innymi natchnęła nas Biała Księga to regularny feedback. Z naszymi partnerami spotykamy się kilkukrotnie w ciągu roku, wzajemnie udzielamy sobie informacji zwrotnych, my oceniamy Agencje, Agencje oceniają nas i wówczas jest przestrzeń na zmianę, poprawę zasad czy warunków współpracy, tak z jednej i jak i z drugiej strony - mówi Monika Kolano-Wysokińska, dyrektor marketingu Lotte Wedel.

Aleksandra Kusz vel Sobczuk, kierownik komunikacji korporacyjnej Lotte Wedel podkreśla, że firma zwraca uwagę na kwestie etyczne  również w przetargach. - Ten projekt wpisuje się w naszą kulturę organizacyjną i nasze wartości – w tym czy biorę odpowiedzialność za swoje otoczenie biznesowe? I to właśnie odpowiedzialność i dbałość o relację z naszymi partnerami, kontrahentami, dostawcami staje się dla nas kluczowa przy prowadzeniu biznesu - mówi.

Zdaniem Dariusza Andriana, prezesa zarządu Stowarzyszenia Agencji Reklamowych i CEO agencji YMLY&R Biała Księga jest dobrą odpowiedzią na to, co się dzieje na rynku usług reklamowych czyli na ciągłą transformację i przyśpieszające zmiany.  - Takie otoczenie wymaga nowoczesnego podejścia do współpracy marek z dostawcami, których jakość bezpośrednio wpływa na wyniki biznesowe. Standardy to zapis zasad, norm i wskazówek, jakie pozwalają postępowanie przetargowe przeprowadzić profesjonalnie i w konsekwencji w ten sam efektywny sposób współpracować z partnerami - mówi.

Nowa strona Dobry Przetarg

Wraz z podpisaniem przez pierwszego reklamodawcę Białej Księgi, SAR wdrożył nowy serwis Dobry Przetarg.

Celem nowej strony jest komunikacja standardów i edukacja rynku. Serwis dostarcza danych i narzędzi do przeprowadzenia przetargów w różnych kategoriach marketingowych. Na stronie udostępniono opcję zgłaszania zarówno przez klientów, jak i przez agencje, odbiegających od standardów praktyk.

Zgłoszenia nie będą widoczne dla każdego użytkownika strony, ale trafiać będę do organizacji branżowych SAR i PSML, którzy dzięki pozostawionej informacji będą mogli podjąć działania edukacyjne i promocyjne w zakresie standardów. Proces zgłoszeń spełniać będzie zasady poufności i ochrony danych wrażliwych. Dotychczas działania te SAR realizował wewnętrznie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wedel podpisał jako pierwszy reklamodawca Białą Księgę Komunikacji Marketingowej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xxx
płacenie za udział w przetargu nie ma sensu.
odpowiedź