SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platige Image będzie pracować przy trzecim sezonie „Wiedźmina”

Firma Platige Image zawarła z Netfliksem umowę dotyczącą realizacji cyfrowych efektów specjalnych do trzeciego sezonu serialu „Wiedźmin”. Spółka pracowała w podobnym zakresie przy poprzednich dwóch odsłonach „Wiedźmina”.

Fot. materiały prasoweFot. materiały prasowe

W komunikacie giełdowym Platige Image zaznaczono, że umowa dotyczy realizacji określonych efektów specjalnych do trzeciego sezonu „Wiedźmina” („The Witcher”), a prace będą prowadzone kolejno dla poszczególnych odcinków. Ostateczny termin realizacji wszystkich prac przypada na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Ponadto należąca do Platige Image spółka Platige Films w ramach obowiązującego od 2017 roku porozumienia typu wiążącego memorandum z Netfliksem będzie pełnić rolę producenta wykonawczego przy trzecim sezonie „Wiedźmina”.

- Umowa może zostać rozwiązana przez zamawiającego w dowolnym czasie i z dowolnego powodu z zachowaniem prawa do wynagrodzenia dla emitenta (czyli Platige Image - przyp.) proporcjonalnie do ukończonych prac. W przypadku naruszenia umowy przez emitenta zamawiający będzie miał prawo do uzyskania odszkodowania - zaznaczono w komunikacie.

Dodano, że łączne wynagrodzenie Platige Image wyniesie ok. 7 proc. skonsolidowanych przychodów firmy z ub.r., czyli ok. 7,5 mln zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W trzecim kwartale br. Platige Image zwiększyło skonsolidowane przychody o 13 proc. do 37,44 mln zł. Skorygowany zysk EBITDA wzrósł z 7,08 do 8,6 mln zł, a zysk netto - z 5,12 do 5,63 mln zł.

Netflix zapowiedział trzeci sezon „Wiedźmina” na 2023 r.

Scenariusz trzeciego sezonu „Wiedźmina” zaczęto przygotowywać w połowie ub.r., a prace na planie zdjęciowym ruszyły wiosną br. Główne role ponownie będą grali m.in. Henry Cavill, Anya Chalotra i Freya Allan.

We wrześniu Netflix zapowiedział premierę trzeciej odsłony „Wiedźmina” na lato przyszłego roku. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/serial-wiedzmin-netflix-trzeci-sezon-premiera

Pierwszy sezon serialu „Wiedźmin” („The Witcher”) udostępniono na Netfliksie 20 grudnia 2019 r. Produkcja szybko zyskała bardzo dużą popularność, tydzień po premierze była w czołówce najpopularniejszych seriali na platformach VoD w USA, a także najchętniej oglądanych seriali Netfliksa w Polsce, Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii.

Zdjęcia do drugiego sezonu „Wiedźmina” zaczęto na początku 2020 roku, a zakończono na początku kwietnia ub.r. Kilkakrotnie przerywano je z powodu epidemii. Zdjęcia realizowano w 15 lokalizacjach w Wielkiej Brytanii. W prace zaangażowano 89 członków obsady i około 1200 członków ekipy.

Drugi sezon „Wiedźmina”, też liczący osiem odcinków, pojawił się na Netfliksie 17 grudnia ub.r. W raporcie finansowym platforma podała, że przez pierwsze cztery tygodnie oglądano go łącznie przez 484 mln godzin.

Serial „Wiedźmin” jest oparty na opowiadaniach i powieściach Andrzeja Sapkowskiego o wiedźminie Geralcie. Na motywach tych utworów polska firma CD Projekt wyprodukowała trzy gry wideo pod marką „Wiedźmin”, globalnym hitem stała się ta trzecia, która do sprzedaży trafiła w maju 2015 roku. W drugiej połowie marca CD Projekt ogłosił, że pracuje nad kolejną grą z tej serii.

Netflix ma ponad 220 mln subskrybentów

Na koniec września br. Netflix miał globalnie 220,67 mln subskrybentów. Wzrost liczby subskrybentów Netfliksa był dużo wyższy od prognozy sprzed trzech miesięcy wynoszącej 1 mln. Platforma wróciła do dodatniej dynamiki, po tym jak w pierwszym kwartale br. straciła netto 0,2 mln klientów, a w drugim - 0,97 mln.

W czwartym kwartale br. Netflix spodziewa się pozyskać netto 4,5 mln subskrybentów. Przychody mają zmaleć rok do roku z 7,78 do 7,71 mld dolarów, marża operacyjna - z 8,2 do 4,2 proc., a zysk netto - z 607 do 163 mln dolarów.

Dołącz do dyskusji: Platige Image będzie pracować przy trzecim sezonie „Wiedźmina”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Zróbcie taki efekt, żeby Cavill wrócił.
odpowiedź
User
PodejrzanyTyp
Profanacji dzieła, ciąg dalszy.
odpowiedź
User
Krasawica
Platige Image będzie pracować przy trzecim sezonie „Wiedźmin”
Co to są Wiedźminy?
To jakieś niedouczone nastolatki po gimnazjum, zatrudnione w Wirtualnych Mediach, dla których to nastolatek polski to zbyt trudna jenzyka?
Ratunku.
odpowiedź