SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Będzie remake pierwszej gry "Wiedźmin"

CD Projekt Red ogłosił prace nad nową wersją pierwszej części przygód Geralta z Rivii. Grę szykuje polskie studio Fool's Theory, w którym pracują pierwsi deweloperzy pracujący nad serią gier "Wiedźmin"

Article

Nowy "Wiedźmin", wcześniej znany pod nazwą Canis Majoris, to jeden z projektów zaprezentowanych w ramach Aktualizacji Strategii Grupy CD

Projekt - podaje w komunikacie firma. Gra powstaje na silniku Unreal Engine 5 i korzystać będzie z rozwiązań technologicznych rozwijanych przez CD Projekt Red na potrzeby zapowiedzianej w marcu nowej wiedźmińskiej sagi.

Fool’s Theory tworzy nowego "Wiedźmina"

Za projektem stoi studio Fool’s Theory, specjalizujące się w grach role-playing — w tym osoby, które wcześniej pracowały przy "Wiedźminie 2: Zabójcach Królów" oraz "Wiedźminie 3: Dzikim Gonie". CD

Projekt Red sprawuje pełny nadzór kreatywny nad tworzeniem remake’u, który obecnie znajduje się na wczesnym etapie produkcji.

"Wiedźmin" to był początek CD Projekt Red, od tego wszystko się dla nas zaczęło. To była nasza pierwsza gra i przełomowy moment dla studia. Remake jest równie ważny, bo będzie dla nowego pokolenia graczy okazją, by po raz pierwszy przeżyć początek historii Geralta – powiedział Adam Badowski, szef studia CD Projekt Red.  – Dobrze znamy zespół Fool’s Theory, są wśród nich nasze koleżanki i koledzy, którzy pracowali z nami przy serii. Przede wszystkim to szalenie ambitni ludzie tworzący świetne gry. Znają materiał źródłowy i zdają sobie sprawę, że na ten remake gracze czekają od dawna. To dopiero początki tego projektu, ale wierzę, że warto będzie czekać - dodaje Badowski.

- Bardzo się cieszę z szansy na ponowną współpracę z osobami zaangażowanymi w produkcję drugiej i trzeciej części Wiedźmina. Szczególnie, że mowa tu o remake'u gry, która jest bardzo bliska naszym sercom.  Jesteśmy podekscytowani współpracą z CD Projekt Red, a naszym celem jest oddanie w ręce graczy kolejnej świetnej gry z kultowej serii Wiedźmin - powiedział Jakub Rokosz, prezes Fool's Theory.

CD Projekt sprzedał ponad 40 mln egz. gier „Wiedźmin”

Wiosną ub.r. CD Projekt podał, że dotychczas sprzedano ponad 40 mln kopii wszystkich gier z serii „Wiedźmin”, z czego przeszło połowę zapewnił wydany w maju 2015 roku „Wiedźmin 3: Dziki Gon”.

„Wiedźmin 3" stał się globalnym hitem, przekładając się na rekordowe wyniki finansowe CD Projekt: w 2015 roku firma zanotowała 798,01 mln zł przychodów i 342,43 mln zł zysku netto, wobec 160,29 mln zł wpływów i 4,68 mln zł zysku rok wcześniej.

Wyniki z 2015 roku CD Projekt przebił dopiero w 2020 roku (2,14 mld zł wpływów i 1,15 mln zł zysku netto), głównie dzięki przedsprzedaży gry „Cyberpunk 2077” wprowadzonej na rynek w grudniu 2020 roku (tylko w czwartym kwartale firma miała 1,67 mld zł wpływów i 984,19 mln zł zysku).

Popularność „Wiedźmina 3” odżywała w ostatnich latach w związku z premierami dwóch sezonów serialu Neflixa opartego, tak jak seria gier, na sadze wiedźmińskiej Andrzeja Sapkowskiego. Pierwsza odsłona serialu pojawiła się na platformie w grudniu 2019 roku, a druga w grudniu ub.r.

W pierwszej połowie br. CD Projekt zanotował spadek skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży o 19,7 proc. do 377,92 mln zł, a jego zysk netto wzrósł ze 105,05 do 113,75 mln zł.

Tylko w drugim kwartale br. zysk netto jednostki dominującej CD Projektu wyniósł 44,8 mln zł. Analitycy prognozowali wynik na poziomie 37,7 mln zł. W porównaniu z ubiegłym rokiem wynik spadł o 38,3 proc. Firma w zeszłym kwartale wypracowała 161,8 mln zł przychodów, podczas gdy średnia prognoz analityków wynosiła 163,7 mln zł (w przedziale oczekiwań 157,3-180 mln zł). Przychody spadły o 40,7 proc. wobec analogicznego okresu 2021 roku.

Dołącz do dyskusji: Będzie remake pierwszej gry "Wiedźmin"

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gracz
A kto będzie podkładał głosy ?? poza tym mam nadzieję że nie będzie ta gra poprawna politycznie
odpowiedź
User
Emerytka
Odcinania kuponów ciąg dalszy...
odpowiedź
User
Andrzej
[...] mam nadzieję że nie będzie ta gra poprawna politycznie

A dlaczego miałby być to jakiś problem? Dla mnie i pewnie dla wielu innych graczy nie przeszkadzałoby, gdyby w fabule gry Geralt grzał się w alkowie z Jaskierem. Dodałoby to nieco kolorytu do szarego, średniowiecznego świata Wiedźminów.
odpowiedź