SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wielka kampania MTV

Pierwsza multimedialna kampania MTV rusza na całym świecie od 1 maja. Muzykę tworzyli S. Ros z Islandii i Andrzej Smolik z Polski

1 maja MTV Networks rozpoczęła swą pierwszą, multimedialną kampanię w Azji, Australii, Europie, Ameryce Południowej i Północnej oraz Rosji. Nowoczesna kampania została wyprodukowana w 20 regionach świata, co oddaje różnorodność kanałów telewizyjnych i stron internetowych MTV.

Muzykę do kampanii tworzyli Sigur Ros z Islandii i Andrzej Smolik z Polski. Ponadto, niektóre spoty zawierają oryginalną muzykę skomponowaną wyłącznie na potrzeby tej kampanii.

Projekt ten jest efektem siedmiomiesięcznej współpracy między różnymi dyrektorami kreatywnymi MTV, do której doszło po atakach terrorystycznych 11 września w Nowym Jorku. Każda sieć wyraziła chęć wyprodukowania spotu o tematyce lokalnej, aby zaprezentować różnorodność perspektyw i zarazem więź łączącą młodych ludzi na całym świecie.

Kampania składa się z serii spotów, które podkreślają kluczowe słowa wybrane przez poszczególne kanały, jak np.: dom, szczęście, społeczność, tożsamość, seks, śmiech i piękno. Hasła są zilustrowane serią oryginalnych zdjęć wykonanych w danym miejscu i uzupełnione żywą, eklektyczną muzyką. Spoty 30-sekundowe łączą wspólne elementy graficzne i prezentują dokładną długość i szerokość geograficzną miast na całym świecie, z których pochodzą przedstawione zdjęcia. W efekcie, kampania ma uniwersalny wydźwięk i jest jednocześnie zainspirowana kolorytem lokalnym. Każdy oddział MTV wyprodukował jedno promo, ale będzie prezentował całą serię spotów na swych kanałach i stronach internetowych na całym świecie.

"Przygotowaliśmy globalną akcję promującą poczucie harmonii i pokazującą jak bardzo różnimy się na progu XXI wieku" - komentuje Lisa Hackett, Senior Vice President of Programming, Marketing and Operations, MTV Networks International.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wielka kampania MTV

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl