SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Będzie wniosek o odwołanie prezes Polskiego Radia

- Na kolejnym posiedzeniu będę ponownie składać wniosek o wprowadzenie do porządku obrad punktu o odwołaniu pani Agnieszki Kamińskiej z funkcji prezes Polskiego Radia - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Juliusz Braun w odpowiedzi na informację o odwołaniu Kuby Strzyczkowskiego ze stanowiska.

Agnieszka Kamińska, fot. Polskie RadioArticle

W czwartek informowaliśmy, że prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odwołała Kubę Strzyczkowskiego z funkcji dyrektora Trójki. Nowym szefem stacji został Michał Narkiewicz-Jodko, który nadal będzie też dyrektorem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. W komunikacie Polskiego Radia przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl dodano, że Kuba Strzyczkowski został odwołany "z powodu naruszeń regulaminu i procedur wewnętrznych Spółki oraz przekraczania kompetencji i pełnomocnictw. Otrzymał propozycję pozostania w Polskim Radiu".

Wiadomosć ta zszokowała słuchaczy stacji oraz jak wynika z naszych informacji - również pracowników Trójki. W czwartek w odpowiedzi na rezygnację Strzyczkowskiego i usunięcie z anteny audycji „Zapraszamy do Trójki” opublikowali oświadczenie w którym stwierdzili, że „zostali oszukani”. Wielu z nich wróciło do radia tylko ze względu na osobę szefa, którego kierownictwo miało zapewniać o „pełnej niezależności”. O takim zapewnieniu Strzyczkowski mówił również ze strony polityków.

Wiernik i Kordaszewski wicedyrektorami

Z naszych ustaleń wynika, że w czwartek powołano też dwóch nowych wicedyrektorów Trójki: są nimi Marek Wiernik i Piotr Kordaszewski. Nadawca oficjalnie najpierw nam tego nie potwierdził, w piątek rano Monika Kuś z biura zarządu spółki podała tę informację portalowi Wirtualnemedia.pl. Nie odwołano natomiast dotychczasowego wiceszefa Mirosława Rogalskiego.

Marek Wiernik od ponad 20 lat jest związany z Radiem dla Ciebie. Od sierpnia ub.r. zaczął prowadzić w Trójce audycję „Cały ten rock”, wcześniej przez wiele lat współpracował w rozgłośnią, m.in. był w zastępstwie Marka Niedźwieckiego gospodarzem Listy Przebojów.

Piotr Kordaszewski pracuje w Trójce od ośmiu lat. Pełni funkcję sekretarza w redakcji muzycznej.

Będzie wniosek o odwołanie prezes Polskiego Radia

Po zamieszaniu wokół Listy Przebojów Trójki, odejściu Marka Niedźwieckiego i w konsekwencji tego – odejść wielu dziennikarzy – internauci zbierali podpisy pod petycją o odwołanie prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamińskiej.

Wniosek w tej sprawie złożył także Grzegorz Podżorny, były już członek Rady Mediów Narodowych (zrezygnował kilka dni temu). Poparł go wtedy Juliusz Braun, który w rozmowie z nami podkreśla, że nie zrezygnuje z próby wniesienia punktu o odwołaniu szefowej Polskiego Radia do porządku obrad Rady Mediów Narodowych.

- Co prawda, pan Podżorny zrezygnował (z Rady Mediów Narodowych - przyp.red.), ale wniosek o odwołanie pani Kamińskiej jest nadal aktualny. Zapowiedziałem już na ostatnim posiedzeniu - kiedy po raz kolejny odrzucono wniosek o uwzględnienie w porządku obrad punktu o odwołaniu prezes, że na każdym posiedzeniu. Oczywiście większość PiS-owska może ten wniosek odrzucić, ale powinien on być rozpatrzony merytorycznie. Na kolejnym posiedzeniu będę ponownie składać wniosek o wprowadzenie do porządku obrad punktu o odwołaniu pani Kamińskiej z funkcji prezesa - zaznacza w rozmowie z nami Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych.

Wniosek o odwołanie Agnieszki Kamińskiej składała również senacka Komisja Kultury i Środków Przekazu bezpośrednio do Krzysztofa Czabańskiego, szefa Rady Mediów Narodowych. Jako pierwsi pisaliśmy, że został on zaopiniowany negatywnie.

Strzyczkowski został szefem Trójki pod koniec maja br. Z rozgłośnią był związany od ponad 30 lat. Przez wiele lat prowadził audycję „Za, a nawet przeciw” i niektóre popołudniowe wydania „Zapraszamy do Trójki”. W tej pierwszej miał go właśnie zastąpić Marcin Pośpiech.

Udział Programu Trzeciego Polskiego Radia pod względem słuchania w okresie od maja do lipca br. wyniósł 4,1 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Będzie wniosek o odwołanie prezes Polskiego Radia

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Towarzysze mają inną koncepcję na "Trójkę". Ma być "Trujką".
Było niebezpiecznie - słuchacze mogli trafić na radio dla inteligentnych.
A tak niebezpieczeństwo zostało zażegnane.
odpowiedź
User
Polskie Radio
Pracownicy Polskiego Radia w trosce o dobre imię Polskiego Radia bardzo proszą odpowiedzialne instytucje o natychmiastowe odwołanie Pani Prezes Agnieszki Kamińskiej. Jest nam bardzo przykro obserwować dalszą degrengoladę rozgłośni spowodowaną nieprofesjonalnym i nieodpowiedzialnym zachowaniem jednoosobowego Zarządu.
odpowiedź
User
Anna
Przeceirz ten Pan co ma agencje iwentwą tera będzie dużo lepszejszym Szefem Trujki
odpowiedź