SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wojciech Jagielski w „Tygodniku Powszechnym”. „Tu mogę uprawiać styl dziennikarstwa, który najbardziej mi odpowiada”

Reporter i pisarz Wojciech Jagielski dołączył na stałe do zespołu redakcyjnego „Tygodnika Powszechnego”. Przez ostatnie pięć lat pracował w Polskiej Agencji Prasowej, a wcześniej w „Gazecie Wyborczej”.

Wojciech Jagielski, fot. Grażyna Makara/TygodnikPowszechny.plArticle

Wojciech Jagielski od kilku lat współpracował już z „Tygodnikiem Powszechnym”. Obecnie jako stały dziennikarz pisma będzie do niego pisał duże materiały reporterskie oraz krótsze komentarze (głownie o tematyce międzynarodowej), m.in. w autorskim cyklu „Strona świata”, z którego kolejne teksty będą ukazywały się co piątek w serwisie TygodnikPowszechny.pl.

- Uznałem, że tu mogę uprawiać ten styl dziennikarstwa, który najbardziej mi odpowiada. Miałem dotąd szczęście pracować w redakcjach, które gwarantowały mi niezależność, i które najbardziej szanowałem - uzasadnił Jagielski w wypowiedzi dla „Tygodnika Powszechnego”.

Wojciech Jagielski przez ostatnie pięć lat oraz w latach 1986-1991 był związany z Polską Agencją Prasową, natomiast w latach 1991-2012 pracował w „Gazecie Wyborczej”. Przygotowywał dla niej reportaże z różnych stron świata ogarniętych wojną, m.in. z Afganistanu, Afryki, Czeczeni, Gruzji i Bośni.

Napisał też kilka książek reportażowych, m.in. „Nocni wędrowcy”, „Modlitwa o deszcz”, „Wypalanie traw”, „Trębacz z Tembisy. Droga do Mandeli” i „Wszystkie wojny Lary”. W 2014 roku został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski.

Według danych ZKDP w pierwszej połowie br. średnia sprzedaż ogółem „Tygodnika Powszechnego” wynosiła 23 270 egz.

Dołącz do dyskusji: Wojciech Jagielski w „Tygodniku Powszechnym”. „Tu mogę uprawiać styl dziennikarstwa, który najbardziej mi odpowiada”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krasawica
O, to może będzie znowu co czytać w tym tygodniku.
Jak na razie jest w tym względzie deficyt.
odpowiedź
User
Tola
upadek
odpowiedź
User
strun
Tygodnik Powszechny i "styl dziennikarstwa"?
odpowiedź