SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wojciech Wybranowski przestanie być naczelnym „Głosu Wielkopolskiego”

Wojciech Wybranowski z końcem maja przestanie być redaktorem naczelnym „Głosu Wielkopolskiego” (Polska Press). Redakcją kierował dwa lata. Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi.

Wojciech Wybranowski, redaktor naczelny "Głosu Wielkopolskiego" fot. „Do Rzeczy” Article

Wojciech Wybranowski nie będzie już kierował „Głosem Wielkopolskim” - dowiedzieliśmy się od źródeł zbliżonych do redakcji. Z Wybranowskim we wtorek nie udało nam się skontaktować.

Wybranowski naczelnym wielkopolskiego tytułu Polska Press został równo dwa lata temu – na początku czerwca 2021 roku, po tym jak wydawnictwo przejął PKN Orlen.

Wybranowski z mediami jest związany od prawie trzech dekad. Karierę dziennikarską rozpoczynał właśnie w „Głosie Wielkopolskim”, następnie związany był z tytułami ogólnopolskimi, m.in.: „Naszym Dziennikiem”, „Rzeczpospolitą”, „Uważam Rze”, „Do Rzeczy”, Wirtualną Polską, portalem TVP Info oraz węgierskim portalem Remix News.

Do Polska Press przeszedł z TVP Info, gdzie od grudnia 2020 jako felietonista i publicysta portalu Tvp.info publikował felietony, opinie i komentarze. W 2020 roku był felietonistą portalu Wirtualna Polska, odszedł z tego portalu po trzech miesiącach współpracy. Od 2016 roku był też stałym komentatorem politycznym i społecznym na antenach TVP i Polskiego Radia.

Wojciech Mucha zrezygnował z kierowania dziennikami Polska Press

W listopadzie ub.r. funkcję redaktora naczelnego „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej” przestał pełnić Wojciech Mucha, który poprosił o rozwiązanie umowy z Polska Press grupą „z powodów osobistych”.

Jak wynika z danych PBC, w pierwszym kwartale br. średnia sprzedaż „Głosu Wielkopolskiego” wyniosła 8409 egz. (spadek o 23,01 w porównaniu do ub.r.). Tytuł był trzecim najlepiej sprzedającym się dziennikiem Polska Press, po „Gazecie Pomorskiej” i „Dzienniku Zachodnim”.

W ub.r. Polska Press przy wzroście przychodów o 4,7 proc. do 329,3 mln zł i kosztów operacyjnych o 13,7 proc. do 375,4 mln zł miała 23 mln zł straty netto, o 7,8 mln zł mniej niż przed rokiem. Prawie połowę przychodów Polska Press wypracowała z usług reklamowych: w prasie, internecie i poprzez eventy. W ub.r. wpływy w tym obszarze sięgnęły 160,37 mln zł, rosnąc rok do roku o 6,5 proc.

Dołącz do dyskusji: Wojciech Wybranowski przestanie być naczelnym „Głosu Wielkopolskiego”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zenon BombaIìna
Wiercił, kręcił teleskopem, w końcu przyszedł z horoskopem.
28 8
odpowiedź
User
xv
Dokąd teraz pójdzie ten nieudolny pisowski czopek?
28 18
odpowiedź
User
Vybran
Dokąd teraz pójdzie ten nieudolny pisowski czopek?

Spiedalaj odbycie!
10 32
odpowiedź