SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Polacy! Pokonajmy to zło!” na plakatach WOŚP. Owsiak: zgrało się terminowo z wyborami

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaczęła kampanię opartą na billboardach z dużym hasłem „Polacy! Pokonajmy to zło!” i dużo mniejszym napisem, że chodzi o walkę z sepsą. Jerzy Owisak, który w niedzielę przemawiał na marszu zorganizowanym przez Koalicję Obywatelską, zapewnia, że akcję planowano już wiosną br., bez związku z wyborami parlamentarnymi.

Fot. twitter.com/PetrosTovmasyan Article

Nowe reklamy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokazują duży slogan „Polacy! Pokonajmy to zło! WYGRAMY”, ze literami „MY” w biało-czerwonych barwach. Obok jest serduszko WOŚP, a poniżej, dużo mniejszą czcionką i w kolorze mniej odróżniającym się od tła, dodano: „z sepsą. Ogólnopolski program walki z sepsą”. W tle są natomiast szare chmury na szaro-czarnym tle.

Takie reklamy pojawiły się na różnego typu nośnikach outdoorowych w całym kraju. - Pieniądze zebrane na walkę z sepsą wykorzystywane do kampanii wyborczej. Przekroczenie wszelkich granic przyzwoitości - skomentował kilka dni temu na platformie X (poprzednio Twitter) Petros Tovmasyan, Klastra Innowacji Społecznych.

W czasie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w styczniu br. zbierano pieniądze na walkę z sepsą. Na plakatach pojawiły się slogany: „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”, „Chcemy wygrać z sepsą!”, a w tle były egzotyczne zwierzęta i rośliny w jaskrawych kolorach.

Jerzy Owsiak o plakatach WOŚP: umowy podpisane w marcu

O to, że wiele osób skojarzyło nowe plakaty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z kampanią przed wyborami parlamentarnymi, Jerzy Owsiak został spytany w poniedziałek w Onecie. - Walczymy z sepsą. Umowy na taką kampanię były podpisane w marcu, a ostateczna umowa w maju - stwierdził. - Jeszcze nawet nie mieliśmy pojęcia, kiedy będzie data wyborów i czy one się odbędą - zaznaczył.

Owsiak podał, że Fundacja WOŚP za prawie 200 mln zł kupiła już dla 206 laboratoriów z całego kraju, które się zgłosiły, 477 urządzeń skracających mocno czas badania dotyczącego sepsy. Żeby wyposażyć inne placówki medyczne w taki sprzęt, może być potrzebne dalsze kilkaset mln zł.

- Właśnie tymi billboardami mówimy nam: „Pomóżcie nam, aby z tą sepsą wygrać. Abyście mieli siłę, być może zmienić ten system, być może wpłynąć na ten system, żeby o naszym zdrowiu nie decydował brak pieniędzy, tylko nasze urządzenia - tłumaczył.

Nie dziwił się, że kampania WOŚP może kojarzyć się z wyborami. - To się zgrało terminowo. I oczywiście bardzo głośno mówimy: „Wygramy. Z sepsą” - stwierdził z uśmiechem.

Na fanpage’u facebookowym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaznaczono, że nową akcję sfinansowano z pieniędzy zbiórkowych, co jest zgodne z przepisami ustawy o zbiórkach publicznych. - Stanowią nieco ponad 1 procent zebranych pieniędzy. Tak jak w trakcie zakupu sprzętu, tak i przy tej kampanii billboardowej, otrzymaliśmy duże rabaty od właścicieli powierzchni reklamowych. Nasza akcja billboardowa to zwrócenie uwagi wszystkim Polakom, że z sepsą możemy wygrać - podkreślono.

 

Owsiak do uczestników Marszu Miliona Serc: jesteście wspaniałymi Polakami

W niedzielę w południe Jerzy Owsiak zabrał głos tuż przed startem Marszu Miliona Serc, zainicjowanego przez lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska. - Jesteście tam? Macie siłę? Moi drodzy, wyglądacie przepięknie. Chciałbym powiedzieć wam wszystkim że jesteście wspaniałymi, cudownymi Polakami, którzy przyjechali po to, aby o tej Polsce dzisiaj mówić - powiedział do zebranych osób.

- Za moment wyruszycie i będziecie mieli dwie godziny czasu, a nawet może trochę więcej aby ze sobą porozmawiać, aby się do siebie uśmiechnąć. Miejcie ten spacer głęboko w sercu aby 15 października spotkać się przy urnach - powiedział prezes fundacji WOŚP.

Owsiak podczas wystąpienia zwrócił się m.in. do kobiet o to, by poszły na wybory. - To jest nasz kraj, to jest nasz piękny, cudowny moment, aby o tym kraju jeszcze bardziej mówić - powiedział. - Ruszamy, kocham was za to że tu jesteście" - dodał.

Szef WOŚP przemawiał po politykach opozycji: Donaldzie Tusku, Rafale Trzaskowskim, Włodzimierzu Czarzastym, Robercie Biedroniu i Michale Kołodziejczaku (w poniższym wideo pojawia się w 47. minucie).

 

Dołącz do dyskusji: „Polacy! Pokonajmy to zło!” na plakatach WOŚP. Owsiak: zgrało się terminowo z wyborami

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
noname
odpowiedź godna elektoratu :-)
20 8
odpowiedź
User
Pyrantel
Bezczelny cwaniak z wielkimi plecami. Taki sam przypadek jak "Łódka Bols".
44 8
odpowiedź
User
los
Wszystkow stylu i na poziomie Jerzego Owsiaka. Choć ze zdemenciałych staruszków podobno nie należy się śmiać.
0 0
odpowiedź