SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wpływy Legimi 111 proc. w górę, niebawem debiut giełdowy

W drugim kwartale br. platforma z e-bookami i audiobookami Legimi osiągnęła wzrost przychodów o 111 proc. do 7,4 mln zł oraz liczby abonentów o 73 proc. do 69,1 tys. Na przełomie trzeciego i czwartego kwartału spółka chce zadebiutować na bocznym rynku New Connect warszawskiej giełdy.

Prezes Legimi Mikołaj Małaczyński zwraca uwagę, że wynikom firmy w zeszłym kwartale przysłużyła się izolacja społeczna wywołana epidemią koronawirusa.

- W związku z masowym przebywaniem dorosłych i dzieci w domach, rósł popyt na cyfrową formę rozrywki, w tym także usługę Legimi. W tym czasie odnotowaliśmy blisko dwukrotny wzrost liczby aktywacji darmowego okresu próbnego. Z drugiej strony, z uwagi na zintensyfikowanie konsumpcji treści przez abonentów oraz zwiększenie kosztów finansowania okresów próbnych, Legimi odnotowało znacznie zwiększone koszty bezpośrednie, co obniżyło naszą rentowność w tym okresie. Podjęliśmy jednak decyzję, by w okresie zwiększonych obostrzeń zapewnić jak najszerszy dostęp do usług Legimi, zwłaszcza że biblioteki i księgarnie w tym czasie były nieczynne ­ komentuje Małaczyński.

Legimi dostęp do e-booków i audiobooków oferuje w modelu subskrypcyjnym.

Firma podkreśla, że w ostatnim okresie zmniejszyło się jej zadłużenie w stosunku do generowanych zysków i sumy aktywów. Tłumaczy, że to efekt m.in. efekt zamiany części zobowiązań krótkoterminowych na długoterminowe, zapowiadając, że będzie kontynuować ten proces.

Legimi coraz bliżej giełdy

W lipcu br. na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Leg dokonano zmian w statucie spółki dotyczących interesu mniejszościowych akcjonariuszy. Firma tłumaczy, że to rezultat kilkumiesięcznej pracy z władzami warszawskiej giełdy w związku z procedurą wprowadzenia akcji spółki na boczny rynek New Connect.

- Na ostatnim walnym zgromadzeniu akcjonariuszy zmieniliśmy odpowiednie zapisy w statucie Spółki, które dotyczyły interesu mniejszościowych akcjonariuszy i były wymagane przez GPW. W mojej ocenie powinniśmy spodziewać się wprowadzenia akcji Legimi na NewConnect na przełomie III i IV kw. br., po zaakceptowaniu tych zmian przez KRS - zapowiada Mikołaj Małaczyński.

Dołącz do dyskusji: Wpływy Legimi 111 proc. w górę, niebawem debiut giełdowy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl