SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wrocław, Kraków i Gdańsk miastami o najwyższej reputacji w naszym kraju

Najlepszą reputacją wśród Polaków cieszą się Wrocław, Kraków i Gdańsk. Stolica Małopolski to zaś najczęściej polecane do zwiedzenia przez rodaków miasto - pokazują wyniki rankingu Premium Brand 2019.

Impreza sylwestrowa, fot. akpaArticle

Premium Brand to ranking oceniający polskie miasta w pięciu wymiarach. Są to: zaufanie, referencje (czy polecam odwiedzenie miasta), ocena w mediach, CSR (czy miasto bierze w działaniach pod uwagę dobro społeczeństwa) oraz lokalny rynek pracy.

Na podstawie ocen w badanych wymiarach policzony został wskaźnik reputacji Premium Brand, który przyjmuje wartości od 1 do 100 punktów.

W rankingu generalnym najwyższy wynik uzyskał Wrocław (74 pkt.), drugą pozycję zajmuje Kraków (73 pkt.), za nim uplasował się Gdańsk (72 pkt.). Tuż za podium, z wynikiem 71 pkt., ex aequo znalazły się Poznań i Warszawa. Wrocław awansował z pozycji drugiej względem rankingu generalnego reputacji miast wojewódzkich z 2017 r. Kraków stracił tytuł lidera na rzecz drugiego miejsca. W poprzedniej edycji Premium Brand czołówkę miast o najwyższej reputacji tworzyły kolejno: Kraków, Gdańsk, Wrocław Poznań i Szczecin.

Warszawa najczęściej odwiedzana, Kraków polecany

Na podstawie zebranych danych sklasyfikowano także poziom odwiedzania i udzielone rekomendacje w ciągu ostatniego roku.

Zdecydowanym liderem wśród najczęściej odwiedzanych ośrodków miejskich w ostatnim roku jest Warszawa (39 proc.), na drugim miejscu znalazł się Kraków (28 proc.), pozycję trzecią ex aequo zajmują Katowice i Wrocław. Warszawa utrzymała pozycję lidera w stosunku do poprzedniego badania.

Pierwsza trójka najczęściej rekomendowanych do odwiedzenia miast wojewódzkich to Kraków (19 proc.), Warszawa (18 proc.) i Wrocław (15 proc.). Kraków awansował z pozycji trzeciej na pierwsze miejsce podium.

Organizowany przez Fundację na rzecz reputacji marki „Premium Brand”, ranking powstał na podstawie wyników ogólnopolskiego badania opinii, zrealizowanego wśród osób znających dane miasto. Metodologię pomiaru opracowała prof. UW Dominika Maison, ekspert w dziedzinie zachowań konsumenckich z agencji badawczej Maison&Partners. Badanie przeprowadzono na Ogólnopolskim Panelu Badawczym Ariadna, na losowo-kwotowej, ogólnopolskiej próbie konsumentów metodą CAWI. Próba była kwotowana wg reprezentacji w populacji Polaków w wieku od 18-tu lat wzwyż dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. W badaniu wzięło udział 1074 osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wrocław, Kraków i Gdańsk miastami o najwyższej reputacji w naszym kraju

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl