SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wspólna firma Movie Games i Platige Image sprzedała akcje na pierwszą grę

Spółka Image Games, założona wiosną br. przez producenta gier wideo Movie Games oraz  studio produkcji o postprodukcji wideo Platige Image, w ramach prywatnej emisji akcji pozyskała środki na realizację pierwszej gry o roboczym tytule Rookie. Współproducentem gry będzie studio developerskie Anshar Studios z Katowic.

Piotr GnypArticle

W komunikacie Image Games stwierdzono, że celem emisji akcji było pozyskanie środków finansowych na pomostowe finansowanie produkcji a przed planowanym pozyskaniem istotnego inwestora branżowego, działającego na globalnym rynku inwestycyjnym.

Nie podano, jak dużą pulę akcji sprzedano i ile pieniędzy pozyskano od inwestorów. Zaznaczono, że popyt zadeklarowany przez inwestorów przekroczył liczbę oferowanych akcji.

Image Games szykuje grę z kategorii AA

Środki z emisji Image Games przeznaczy na realizację swojej pierwszej gry, o roboczym tytule Rookie. Ma to być gra klasy AA z gatunku role-playing (RPG).

Współproducentem gry będzie studio deweloperskie Anshar Studios z Katowic, specjalizującym się w grach typu role-playing. Jego zespół uczestniczył w pracach nad takimi tytułami jak „Observer: System Redux” (Bloober Team), „Divinity: Original Sin 2” (Larian Studios) czy „Dead by Daylight” (Behaviour Interactive).

- Obecnie zamykamy etap prac koncepcyjnych nad grą. Wkrótce rozpocznie się faza preprodukcyjna, która potrwa do marca - informuje Piotr Gnyp, pomysłodawca i członek zarządu Image Games oraz szef marketingu w Movie Games.

- Cieszy nas tempo prac, a jednocześnie jest nam niezwykle miło, że nasi odbiorcy dostrzegają, jak rzadkim połączeniem talentów i doświadczeń jest projekt Image Games, realizowany przez osoby ze studiów Movie Games, Platige Image i Anshar Studios. Bardzo dobrym znakiem jest dla nas, że zainteresowanie ofertą przekroczyło liczbę emitowanych akcji, a sama emisja przebiegła bardzo szybko - dodaje Gnyp.

W planach trzy gry gangsterskie

Informując w kwietniu o założeniu Image Games, zapowiedziano, że spółka wyprodukuje trzy gry klasy AA o tematyce gangsterskiej osadzonych w różnych okresach historycznych. Dodano, że Movie Games dostarczy spółce Image Games know-how produkcyjny i wydawniczy, a Platige Image - zaplecze potrzebne do realizacji wysokojakościowych animacji i doświadczenia na rynku licencji filmowych i serialowych.

Image Games będzie zajmować się produkcją gier z segmentu AA. Zaplanowano realizację trzech gier o tematyce gangsterskiej osadzonych w różnych okresach historycznych

Kapitał zakładowy Image Games wynosił wtedy 100 tys. zł, Platige Image i Movie Games objęły po 50 proc. udziałów. Firmy list intencyjny dotyczący współpracy podpisały dwa miesiące temu.

W połowie kwietnia Platige Image sprzedało 240 tys. nowych akcji pięciu inwestorom instytucjonalnym. Zapowiedziało, że pozyskanie 6 mln zł przeznaczy na projekty gamingowe. W maju firma podpisała term sheet ze studiem Juggler Games dotyczący produkcji gry komputerowej, a w nią zainwestować 1 mln zł i udzielić 3 mln zł pożyczki.

W drugim  kwartale br. Platige Image zanotowało wzrost przychodów sprzedażowych o 23 proc. do 26,36 mln zł i spadek zysku netto z 2,09 do 1,16 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Wspólna firma Movie Games i Platige Image sprzedała akcje na pierwszą grę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl