SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wspólny projekt Biski i Machiny

W sobotę, 21 października w BIS PR ruszyła pierwsza cotygodniowa audycja radiowa magazynu 'Machina'.

Audycja magazynu „Machina” na antenie Radia BIS będzie nawiązywać nie tylko nazwą, ale przede wszystkim materiałami redakcyjnymi oraz muzyką. W sobotniej audycji był temat z okładki listopadowej „Machiny” - wywiad z Justinem Timberlakem.

Czterogodzinną cotygodniową audycję w każdą sobotę od godz. 14 prowadzi Magda Wojtoń.
 
„Jesteśmy w BIS-ce gościem, wiec muzyka w audycji będzie raczej zbliżona do profilu stacji, ale mocno przefiltrowana przez to, co ma do zaoferowania magazyn „Machina” – powiedział wortalowi „Wirtualnemedia.pl” Piotr Metz, redaktor naczelny miesięcznika, odpowiedzialny za projekt „Machina Radio”.

Ze strony BIS-ki osobą odpowiedzialną za projekt jest zastępca dyrektora Adam Fijałkowski.

„To pierwszy z szeregu naszych projektów we współpracy z innymi mediami. Chcemy jak najlepiej wykorzystać duży potencjał naszego młodego zespołu” – powiedział.

Jednocześnie, na łamach każdego wydania „Machiny” pojawi się projekt „BIS Magazine”. Redagować go będą dziennikarze występujący na antenie BIS-ki. Tematy, które pojawią się w magazynie będą nawiązywać nie tylko do kultury, ale także codziennych spraw młodych ludzi.

Projekt „Machina Radio” wpisuje się w strategię zakładającą, że „Machina” to przedsięwzięcie multimedialne, a nie tylko format drukowany. „Machina Radio” to projekt, który w swoim założeniu będzie wykorzystywał nowe technologie w szczególności RSS, Podcasting i technologie Mobilne, które pozwalają odbiorcom słuchać tego co lubią, w miejscu i momencie jaki sami wybiorą” – mówi Michał Lisiecki, prezes Platformy Mediowej Point Group, wydawcy miesięcznika.

Projekt „Machina Radio” podzielony jest na trzy etapy. W pierwszym ruszą audycje profilowane do słuchaczy poszczególnych stacji. Oprócz audycji w Radiu BIS, na początek listopada przewidziany jest też program w Antyradiu. Nadawany będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 22-24. Poprowadzą go Piotr Szarłacki i Michał Koterski.

W drugim etapie wraz z przygotowywanym przez PMPG wortalem, ruszą nowe technologie i studio „Machina Radio”. W trzecim nastąpi integracja studia i internetowej telewizji platformy „Machina TV”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wspólny projekt Biski i Machiny

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl