SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wszystko o Gdańsku w internecie

Gdańskie firmy na stronie internetowej miasta Gdańsk

Gdańsk znalazł się wśród dwóch miast, które udostępniają w Internecie pełną bazę przedsiębiorców wpisanych do ewidencji działalności gospodarczej. Od 16 listopada 2004 r. na stronie www.gdansk.pl dostępna jest baza przedsiębiorców - osób fizycznych z terenu Gdańska, wpisanych do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta Miasta. Obecnie znajduje się w niej ponad 54.000 przedsiębiorców.

Na stronie www.gdansk.pl istnieje możliwość wyszukiwania przedsiębiorców wg przedmiotu działalności, daty rejestracji czy numeru ewidencyjnego.

W celu znalezienia interesującego nas przedsiębiorcy, należy w formularzu wpisać dane, którymi się dysponuje. Im więcej danych, tym wyniki wyszukiwania są bardziej szczegółowe i tym większe prawdopodobieństwo odszukania właściwego przedsiębiorcy. Wyszukiwać można zarówno wg nazwy, adresu czy numeru ewidencyjnego, ale również wg przedmiotu działalności czy daty rejestracji.

Baza przedsiębiorców będzie aktualizowana raz na tydzień, w każdy poniedziałek.
Uzyskane wyniki wyszukiwania mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą zastąpić zaświadczenia potwierdzającego wpis do ewidencji działalności gospodarczej w rozumieniu ustawowym.

Po uruchomieniu procedur urzędowych on-line (m.in. dotyczących rejestracji pojazdu czy wymiany prawa jazdy; łącznie 36 procedur), jest to kolejny etap wprowadzania tzw. e-urzędu, czyli usług publicznych za pośrednictwem Internetu.
Przypomnijmy, że za wprowadzenie usług on-line, strona internetowa Gdańska otrzymała w czerwcu tego roku nagrodę "Złotej małpy", uznawaną za najbardziej prestiżowe i cenione wyróżnienie dla portali samorządowych. Ponadto w raporcie z badań pt. "Rozwój eGovernment w Polsce" przeprowadzonych na zlecenie Komisji Europejskiej przez największą w Europie firmę konsultingową Capgemini, strona Gdańska została uznana za najlepiej realizującą usługi publiczne za pośrednictwem Internetu w Polsce.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wszystko o Gdańsku w internecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl