SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wydarzenia 24 w MUX-4 naziemnej telewizji cyfrowej. „Polsat News kanałem premium”

Maciej Stec, wiceprezes Cyfrowego Polsatu potwierdził na konferencji prasowej wcześniejsze doniesienia portalu Wirtualnemedia.pl. Kanał Wydarzenia 24 pojawi się w naziemnej telewizji cyfrowej.

Article

O tym, że stacja Wydarzenia 24 pojawi się w MUX-4 informowaliśmy dwa miesiące temu. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że kanał zastąpi w DVB-T Polsat News, który jest oferowany odpłatnie operatorom kablowym i platformom cyfrowym.

Przedstawiciele Polsatu nie chcieli zdradzić tak szczegółowych informacji, ani kiedy nowa telewizja zadebiutuje w DVB-T. Stwierdzili jedynie, że w tej chwili priorytetem jest uruchomienie kanału Wydarzenia 24, który zastąpi we wrześniu Superstację.

Polsat News kanałem informacyjnym premium

Spodziewane wycofanie Polsat News z naziemnej telewizji może mieć związek z niezadowoleniem operatorów płatnej telewizji. Wcześniej także TVN Grupa Discovery usunęła z testów DVB-T2 odpłatny kanał TVN Fabuła.

- Wydarzenia 24, które za moment startują to kolejny przejaw synergii obszarów informacyjnych. Połączenie tego co produkują „Wydarzenia” z tym co produkuje Polsat News oraz Interia. Kolejnym krokiem będą Wydarzenia24. Kanał, w którym przez cały dzień będzie dostępny świeży serwis informacyjny. Wydaje nam się, że jest na to miejsce. Polsat News pozostanie kanałem premium z „Wydarzeniami”, informacjami, publicystyką, konferencjami prasowymi na żywo. Kanał Wydarzenia 24 będzie stricte informacyjny. Zobaczymy jak sobie będzie radził - mówił Stanisław Janowski, prezes Polsatu. Do tej pory kanałami premium nazywano głównie stacje filmowe, jak Canal+ czy HBO.

Dynamiczne serwisy kanału Wydarzenia 24

Z ramówki kanału Wydarzenia 24, którą niedawno opublikowaliśmy wynika, że „Wydarzenia” będą pojawiać się na antenie nowej stacji dwa razy w ciągu godziny.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że 5-minutowy serwis będzie miał dynamiczny charakter. W ciągu półgodzinnych bloków nie zabraknie też serwisów sportowych i reklam.

Z czasem oferta kanału Wydarzenia 24 może zostać rozszerzona o pasma tematyczne. Kanał nie będzie emitował programów publicystycznych. Skupi się na newsach, które będą prezentowane przez nowych dziennikarzy, dotychczasowych dziennikarzy Superstacji i twarze Polsat News. Polsat zapowiada, że wszystko będzie odbywać się w jednym z najnowocześniejszych studiów telewizyjnych w Europie. Premierowe programy będą nadawane od 6 rano do północy.

Co z TV Mobilną?

Na konferencji Cyfrowego Polsatu pytaliśmy także o inne kanały nadawane w ramach MUX-4 w ramach kodowanego pakietu TV Mobilna. To Polsat Film, Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Kino Polska, Comedy Central, Polsat Comedy Central Extra, TVP Seriale, Tele5 i Nickelodeon, a także stacje radiowe: RMF FM, RMF Maxxx, Radio Zet, Radio Złote Przeboje, VOX FM, Rock Radio, TOK FM, Radio Plus, Muzo.m. Od lat Cyfrowy Polsat nie promuje tego pakietu.

Na początku lipca MUX-4 zwiększył zasięg z 35 proc. do 60 proc. powierzchni kraju, a jesienią będzie docierać do ponad 70 proc. mieszkańców Polski. Czy w związku z tym planowany jest relaunch TV Mobilnej? - Jeśli będziemy coś planować w tym segmencie, to poinformujemy w odpowiednim terminie - usłyszeliśmy od przedstawicieli Cyfrowego Polsatu.

Cyfrowy Polsat z 932 mln zł półrocznego zysku

Podczas prezentacji wyników Cyfrowego Polsatu, spółka ogłosiła, że ma 5,5 mln abonentów, każdy płaci już średnio 91 zł miesięcznie. W drugim kwartale br. Grupa Polsat Plus osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 10,4 proc. do 3,16 mld zł, a jej zysk netto zwiększył się z 290,7 do 541,7 mln zł. W całym pierwszym półroczu 2021 roku miała 6,1 mld zł przychodów i 932,1 mln zł zysku netto.

Przychody Grupy Polsat Plus w zeszłym kwartale wyniosły 3,16 mld zł, to o 3,4 proc. więcej od średniej oczekiwań analityków ankietowanych przez PAP Biznes. Wpływy detaliczne od klientów indywidualnych i biznesowych poszły w górę z 1,59 do 1,66 mld zł. Firma w sprawozdaniu stwierdziła, że wynika to przede wszystkim ze „skutecznej realizacji naszej strategii budowania wartości klienta, co znajduje odzwierciedlenie w wysokiej dynamice wzrostu ARPU klientów kontraktowych i usług przedpłaconych”.

Dołącz do dyskusji: Wydarzenia 24 w MUX-4 naziemnej telewizji cyfrowej. „Polsat News kanałem premium”

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adrian
To nawet nie jest śmieszne. W kanale premium szefową nie byłaby pani Gawryluk, a pracownikiem nie byłby pan Jankowski.
odpowiedź
User
Słusznie
To nawet nie jest śmieszne. W kanale premium szefową nie byłaby pani Gawryluk, a pracownikiem nie byłby pan Jankowski.


Generalnie Polsat mało się kojarzy z kanałami premium.
odpowiedź
User
Gie
Tak trzeba żyć, ze wszystkimi w zgodzie. Kto by nie zasiadał w KRRiT, Polsat nigdy nie miał z nimi problemów. MUX 4 miał być nadawany w DVB-H ale bez większych problemów został przemianowany na DVB-T. Zasięg MUX-u już dawno powinien obejmować cały kraj a dopiero kilka tygodni temu, prawie przed końcem koncesji, osiągnął 60%. I nikt Polsatu przez te lata nie straszył odbieraniem koncesji na ten MUX. Na niekodowany kanał w tym MUX-ie chyba też jest potrzebna zgoda KRRiT?
odpowiedź