SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wydarzenia 24 w MUX-4 naziemnej telewizji cyfrowej. „Polsat News kanałem premium”

Maciej Stec, wiceprezes Cyfrowego Polsatu potwierdził na konferencji prasowej wcześniejsze doniesienia portalu Wirtualnemedia.pl. Kanał Wydarzenia 24 pojawi się w naziemnej telewizji cyfrowej.

Article

O tym, że stacja Wydarzenia 24 pojawi się w MUX-4 informowaliśmy dwa miesiące temu. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że kanał zastąpi w DVB-T Polsat News, który jest oferowany odpłatnie operatorom kablowym i platformom cyfrowym.

Przedstawiciele Polsatu nie chcieli zdradzić tak szczegółowych informacji, ani kiedy nowa telewizja zadebiutuje w DVB-T. Stwierdzili jedynie, że w tej chwili priorytetem jest uruchomienie kanału Wydarzenia 24, który zastąpi we wrześniu Superstację.

Polsat News kanałem informacyjnym premium

Spodziewane wycofanie Polsat News z naziemnej telewizji może mieć związek z niezadowoleniem operatorów płatnej telewizji. Wcześniej także TVN Grupa Discovery usunęła z testów DVB-T2 odpłatny kanał TVN Fabuła.

- Wydarzenia 24, które za moment startują to kolejny przejaw synergii obszarów informacyjnych. Połączenie tego co produkują „Wydarzenia” z tym co produkuje Polsat News oraz Interia. Kolejnym krokiem będą Wydarzenia24. Kanał, w którym przez cały dzień będzie dostępny świeży serwis informacyjny. Wydaje nam się, że jest na to miejsce. Polsat News pozostanie kanałem premium z „Wydarzeniami”, informacjami, publicystyką, konferencjami prasowymi na żywo. Kanał Wydarzenia 24 będzie stricte informacyjny. Zobaczymy jak sobie będzie radził - mówił Stanisław Janowski, prezes Polsatu. Do tej pory kanałami premium nazywano głównie stacje filmowe, jak Canal+ czy HBO.

Dynamiczne serwisy kanału Wydarzenia 24

Z ramówki kanału Wydarzenia 24, którą niedawno opublikowaliśmy wynika, że „Wydarzenia” będą pojawiać się na antenie nowej stacji dwa razy w ciągu godziny.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że 5-minutowy serwis będzie miał dynamiczny charakter. W ciągu półgodzinnych bloków nie zabraknie też serwisów sportowych i reklam.

Z czasem oferta kanału Wydarzenia 24 może zostać rozszerzona o pasma tematyczne. Kanał nie będzie emitował programów publicystycznych. Skupi się na newsach, które będą prezentowane przez nowych dziennikarzy, dotychczasowych dziennikarzy Superstacji i twarze Polsat News. Polsat zapowiada, że wszystko będzie odbywać się w jednym z najnowocześniejszych studiów telewizyjnych w Europie. Premierowe programy będą nadawane od 6 rano do północy.

Co z TV Mobilną?

Na konferencji Cyfrowego Polsatu pytaliśmy także o inne kanały nadawane w ramach MUX-4 w ramach kodowanego pakietu TV Mobilna. To Polsat Film, Polsat Play, Polsat Cafe, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Kino Polska, Comedy Central, Polsat Comedy Central Extra, TVP Seriale, Tele5 i Nickelodeon, a także stacje radiowe: RMF FM, RMF Maxxx, Radio Zet, Radio Złote Przeboje, VOX FM, Rock Radio, TOK FM, Radio Plus, Muzo.m. Od lat Cyfrowy Polsat nie promuje tego pakietu.

Na początku lipca MUX-4 zwiększył zasięg z 35 proc. do 60 proc. powierzchni kraju, a jesienią będzie docierać do ponad 70 proc. mieszkańców Polski. Czy w związku z tym planowany jest relaunch TV Mobilnej? - Jeśli będziemy coś planować w tym segmencie, to poinformujemy w odpowiednim terminie - usłyszeliśmy od przedstawicieli Cyfrowego Polsatu.

Cyfrowy Polsat z 932 mln zł półrocznego zysku

Podczas prezentacji wyników Cyfrowego Polsatu, spółka ogłosiła, że ma 5,5 mln abonentów, każdy płaci już średnio 91 zł miesięcznie. W drugim kwartale br. Grupa Polsat Plus osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 10,4 proc. do 3,16 mld zł, a jej zysk netto zwiększył się z 290,7 do 541,7 mln zł. W całym pierwszym półroczu 2021 roku miała 6,1 mld zł przychodów i 932,1 mln zł zysku netto.

Przychody Grupy Polsat Plus w zeszłym kwartale wyniosły 3,16 mld zł, to o 3,4 proc. więcej od średniej oczekiwań analityków ankietowanych przez PAP Biznes. Wpływy detaliczne od klientów indywidualnych i biznesowych poszły w górę z 1,59 do 1,66 mld zł. Firma w sprawozdaniu stwierdziła, że wynika to przede wszystkim ze „skutecznej realizacji naszej strategii budowania wartości klienta, co znajduje odzwierciedlenie w wysokiej dynamice wzrostu ARPU klientów kontraktowych i usług przedpłaconych”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wydarzenia 24 w MUX-4 naziemnej telewizji cyfrowej. „Polsat News kanałem premium”

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adrian
To nawet nie jest śmieszne. W kanale premium szefową nie byłaby pani Gawryluk, a pracownikiem nie byłby pan Jankowski.
59 13
odpowiedź
User
Słusznie
To nawet nie jest śmieszne. W kanale premium szefową nie byłaby pani Gawryluk, a pracownikiem nie byłby pan Jankowski.


Generalnie Polsat mało się kojarzy z kanałami premium.
70 10
odpowiedź
User
Gie
Tak trzeba żyć, ze wszystkimi w zgodzie. Kto by nie zasiadał w KRRiT, Polsat nigdy nie miał z nimi problemów. MUX 4 miał być nadawany w DVB-H ale bez większych problemów został przemianowany na DVB-T. Zasięg MUX-u już dawno powinien obejmować cały kraj a dopiero kilka tygodni temu, prawie przed końcem koncesji, osiągnął 60%. I nikt Polsatu przez te lata nie straszył odbieraniem koncesji na ten MUX. Na niekodowany kanał w tym MUX-ie chyba też jest potrzebna zgoda KRRiT?
43 4
odpowiedź