SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wypożyczalnia elektrycznych hulajnóg wchodzi do Polski. „Dla każdego na ostatniej mili”

We Wrocławiu i Warszawie amerykański startup Lime uruchomił usługę wypożyczania hulajnóg z napędem elektrycznym. System jest obsługiwany za pomocą dedykowanej aplikacji. - Prowadzimy rozmowy z kolejnymi miastami na temat uruchomienia naszych usług - informuje Lime.

Article

Lime jest pochodzącym z USA startupem oferującym możliwość wypożyczania na godziny napędzanych elektrycznie hulajnóg. Firma do tej pory weszła ze swoją ofertą do kilku miast na świecie, m.in. do San Francisco, Los Angeles, Madrytu i Paryża, uzyskała też wsparcie ze strony Google i Ubera.

W ubiegłym tygodniu platforma Lime zadebiutowała też w Polsce, a pierwszym miastem którego mieszkańcy mogą korzystać z usługi jest Wrocław.

Do wypożyczenia elektrycznej hulajnogi za pośrednictwem Lime konieczne jest zainstalowanie w smartfonie odpowiedniej aplikacji. Wynajem łączy się z początkową opłatą w wysokości 2 zł, do tego trzeba doliczyć 50 gr za każdą minutę korzystania z hulajnogi.

Marek Łusiak odpowiedzialny za wprowadzenie Lime na polski rynek wyjaśnił, że firma rozpoczęła swoją działalność w Polsce od Wrocławia, bowiem jest on otwarty na ideę nowoczesnej mobilności.

Z kolei w komunikacie przesłanym do redakcji Wirtualnemedia.pl Lime informuje, że obecnie we Wrocławiu dostępnych jest kilkaset elektrycznych hulajnóg, a flota ta będzie ewentualnie rozbudowywana w zależności od współpracy z miastem oraz zapotrzebowania użytkowników.

Lime przyznaje, że od początku uruchomienia usługi cieszy się ona sporym zainteresowaniem mieszkańców Wrocławia, a oferta ma być skierowana do każdej osoby podróżującej na tak zwanej „ostatniej mili”, czyli na krótkich dystansach w obrębie poszczególnych części miasta.

W weekend usługa została uruchomiona także w Warszawie, na razie jest dostępna jedynie w kilku lokalizacjach w centrum miasta. Lime nie chce zdradzić czy i kiedy rozszerzy swoją usługę na kolejne miasta w Polsce choć przyznaje, że prowadzi obecnie w tej sprawie rozmowy z niektórymi władzami lokalnymi.

O tym, że usługa może wkrótce trafić do innych polskich lokalizacji niż Wrocław i Warszawa świadczy fakt, że w mobilnej aplikacji przeznaczonej do korzystania z Lime zostały już umieszczone na mapie także takie miasta jak Gdańsk, Poznań oraz Kraków.

 

Dołącz do dyskusji: Wypożyczalnia elektrycznych hulajnóg wchodzi do Polski. „Dla każdego na ostatniej mili”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tolek
Żeby się nie skończyło, jak z... żarówkami :-)
odpowiedź
User
ququ
trochę drogo...
odpowiedź