SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wyspa Spichorzów: problem z umową miasta Gdańsk i Polnordu

Firma deweloperska Polnord i miasto Gdańsk przesunęły termin podpisania umowy powołania spółki do realizacji wspólnego projektu zagospodarowania Wyspy Spichrzów do 15 lipca z 31 marca 2011 pierwotnie.

Wyspa Spichorzów: problem z umową miasta Gdańsk i Polnordu

„Powodem przesunięcia terminu podpisania umowy jest konieczność wykonania dodatkowych badań związanych z przyszłą inwestycją na Wyspie Spichrzów. Są to przede wszystkim badania związane z możliwościami posadowienia dwupoziomowej hali garażowej, przewidzianej w koncepcji zagospodarowania tego terenu, przygotowanej przez pracownię MAT, zwycięzcę w konkursie na projekt zagospodarowania Wyspy" - czytamy w komunikacie.

Z analiz  sposobu  posadowienia kondygnacji podziemnych wynika, że w przeszłości, w celu stabilizacji podłoża, nie tylko zagłębiano pale  dębowe, ale również głazy narzutowe. Z technicznego punktu widzenia, utrudni to budowę części podziemnej na niektórych obszarach zakładaną dotychczas metodą podstropową – podała spółka.

„Ponadto na podstawie wykopów, wykonywanych przy okazji inwestycji w otoczeniu, okazało się, że pod warstwą namułów, które występują na terenie Wyspy Spichrzów na zmiennej wysokości, zwierciadło wody z całą pewnością jest napięte. Ponieważ oba te czynniki mają niezmiernie istotny wpływ na prace konstrukcyjne planowanej inwestycji, konieczne jest przeprowadzenia dodatkowych badań  hydrogeologicznych" – czytamy dalej.

Zgodnie z zaleceniami Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, z którym konsultowana jest  koncepcja, należy też dokonać odkrywek fundamentów obiektów zabytkowych, w szczególności spichlerza Steffen.

„Wykonanie tych prac wymaga czasu. Pełne opracowanie wyników badań potrwa kilka tygodni. Uważamy jednak, że ich wykonanie jest niezbędne dla przedstawienia wiarygodnej, realistycznej koncepcji urbanistyczno-architektonicznej. Zależy nam bardzo, aby koncepcja ta, harmonogram i budżet projektu, na podstawie których będziemy podejmować decyzję o zawiązaniu spółki, były maksymalnie wiarygodne i precyzyjne" – powiedział prezes Polnordu, Bartosz Puzdrowski.

„Rozumiemy konieczność przeprowadzania szczegółowych badań przez inwestora. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że ich wyniki są niezbędne do podjęcia ważnych - już na etapie projektowym - decyzji. Przesunięcie terminu zawiązania spółki powodowane są działaniami, które w żadnym razie nie oddalają nas od  historycznego momentu, jakim jest zagospodarowanie Wyspy Spichrzów. Dostrzegamy i docenimy profesjonalizm naszego partnera, który przejawia się w bardzo poważnym i odpowiedzialnym podejściu do realizacji tego ambitnego zadania" - powiedział Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Spółka deweloperska Polnord miała 51,56 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2010 roku wobec 63,63 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 180,26 mln zł wobec 221,28 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wyspa Spichorzów: problem z umową miasta Gdańsk i Polnordu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
chgdgy
zobacz sobie tu:

http://problem-w-zwiazku.blogspot.com
odpowiedź