SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z Burda Media Polska odchodzi prezes Alexander Sorg

Alexander Sorg z końcem lutego odchodzi ze stanowiska prezesa Burda Media Polska i po ponad 20 latach pracy żegna z koncernem Burda. Wydawnictwem tymczasowo będzie kierował Martin Weese.

Alexander SorgArticle

W komunikacie prasowym podano, że Alexander Sorg odchodzi z Burda International, żeby „móc skupić się na nowych wyzwaniach”. Zaznaczono, że będzie dalej doradzał koncernowi przy kluczowych projektach.

- Chciałbym podziękować Alexowi za jego dwudziestoletnią pracę dla Hubert Burda Media, a także za jego wkład w rozwój Burda Media Polska. Po przeprowadzeniu biznesu przez pandemię i jednoczesnym nadzorowaniu dwóch przejęć, firma jest dobrze przygotowana do wzrostu - stwierdził Tom Bureau, CEO BurdaInternational.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Alexander Sorg prezesem Burda Media Polska został jesienią 2016 roku, na czele firmy zastąpił Margaret Ann Dowling. Wcześniej był dyrektorem regionalnym Burda International w Rosji, Kazachstanie i na Ukrainie.

Tymczasowym CEO w Burda Media Polska będzie teraz Martin Weese, dyrektor operacyjny Burda International.

Seria odejść z Burda Media Polska

W listopadzie ub.r. z Burda Media Polska pożegnała się dyrektor generalna i członkini zarządu Justyna Namięta, po 29 latach pracy zdecydowała się zakończyć aktywność zawodową.

W styczniu wydawnictwo poinformowało, że rozstało się z chief financial officer Dobrosławą Snarską-Pełką. Z wydawnictwa w konsekwencji własnej decyzji odeszła chief digital officer Justyna Dziegieć. Od sierpnia pracuje jako regional digital hub director w Sandoz Europe.

Natomiast do zarządu firmy dołączył natomiast Przemysław Kłobut, a kierownictwo jest dodatkowo wspierane przez Martina Weese, chief operating officera w Burda International.

Burda z mniejszym portfolio, szykuje się do kupna Edipresse Polska

Pod koniec stycznia Burda Media Polska poinformowała, że zamyka wersje drukowane i serwisy internetowe magazynów „Focus”, „Focus Historia”, „Focus Coaching” i „Elle Man” oraz drukowany magazyn „Samo Zdrowie”. Według ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl z firmą może pożegnać się ponad 20 pracowników.

W sierpniu ub.r. Burda zrezygnowała z dwutygodnika „Gala” ukazującego się od 2001 roku (przejęła go w 2013 roku w ramach fuzji z G+J Polska). Wydawnictwo zapewniało, że będzie kontynuować projekty partnerskie oparte na marce pisma, takie jak „Itaka & Gala” oraz „Gala Beauty Stars”.

W połowie ub.r. Burda porozumiała się z Edipresse Group w sprawie kupna Edipresse Polska. Strony nie podały kwoty transakcji, oczekuje ona teraz na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W poniedziałek UOKiK przekazał nam, że postępowanie nadal jest w toku.

W portfolio prasowym Burda Media Polska jest kilkanaście tytułów, w tym magazyny luksusowe („Elle”), poradnikowe (m.in. „Dobre Rady”, „Claudia”), podróżnicze („National Geographic”, „NG Traveler”), kulinarne („Przyślij przepis”, „Sól i pieprz”, „Smaczny Tydzień”, „Moje Gotowanie”). Ponadto firma wydaje serwisy internetowe (głównie pod markami swoich magazynów drukowanych), zajmuje się custom publishingiem i publikuje książki.

W 2020 roku przychody Burda Media Polska zmalały o 20,1 proc. do 130,75 mln zł, głównie z powodu spadku wpływów reklamowych o 35,2 proc. Średnioroczne zatrudnienie w firmie zmniejszono o 19 osób, a wynik netto poszedł w dół z 3,66 mln zł zysku do 9,83 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: Z Burda Media Polska odchodzi prezes Alexander Sorg

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Staszek
To był dobry prezes, szkoda.
odpowiedź
User
Paweł
Od 20 lat szorują po dnie
odpowiedź
User
Tola
Od 20 lat szorują po dnie
Chyba Ty
odpowiedź