SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Z Radia Zet do Polskiego Radia

Beata Pawlikowska wraca do Polskiego Radia

Znana dziennikarka i podróżniczka Beata Pawlikowska rozpoczyna współpracę z Programem 1 Polskiego Radia. Od 3 października poprowadzi „Świat według Blondynki” – program o podróżach i muzyce.

„Bardzo się cieszę, że będę miała szansę stworzyć w Jedynce mój całkowicie autorski program i zrobię to najlepiej jak potrafię. To spełnienie moich marzeń - mówi Beata Pawlikowska - Nie sądziłam, że znajdzie się dla mnie miejsce w jakimś radiu w Polsce. Obawiałam się, że wszyscy chcą teraz tylko grać jak najwięcej piosenek, nie dając niczego więcej. A ja jestem przekonana, że radio powinno wzbogacać ludzi o dobre emocje i ciekawe opowieści, inspirować do lepszego życia, do spełniania marzeń i nieustannego poszukiwania tego, co w życiu najważniejsze.” – dodaje dziennikarka.

„Świat według Blondynki” w Programie 1 Polskiego Radia w każdą niedzielę w godz. 13.30 – 16.00.

Przypomnijmy, że do 29 sierpnia 2004 Pawlikowska prowadziła audycję w Radiu Zet, ale umowy z Pawlikowską nie przedłużył prezes stacji, Robert Kozyra.

- W badaniach jakie prowadzimy, program Świat według Blondynki został oceniony przez słuchaczy dużo gorzej niż inne nasze sztandarowe audycje. Ponieważ przywiązujemy dużą wagę do opinii słuchaczy i regularnie badamy ich oczekiwania, podjąłem decyzje o rezygnacji z programu Beaty Pawlikowskiej. W nowej ramówce, która zacznie obowiązywać od 6 września, będzie jeszcze kilka zmian. Wszystkie mają na celu spełnienie oczekiwań słuchaczy Radia ZET - powiedział nam Robert Kozyra, prezes Radia Zet.
 
Beata Pawlikowska:

Podróżniczka: pół życia spędza w Ameryce Południowej, gdzie wędruje po dżungli amazońskiej i mieszka z Indianami w ich wioskach. Z podróży przywiozła materiały do swych programów, a także siedmiu książek m.in. „Blondynka w dżungli”, „Blondynka u szamana”, które ilustruje własnymi zdjęciami i rysunkami.

Dziennikarka: z wyprawy w dorzeczu górnego Orinoko „Venezuela‘98” organizowanej przez  Program III Polskiego i Rzeczpospolitą nadała pierwsze w historii Polskiego Radia relacje z serca amazońskiej puszczy. W radiowej Trójce prowadziła również m.in. „Listę przebojów dla oldboyów” z Grzegorzem Wasowskim oraz autorskie audycje muzyczne.  Ostatnio związana z Radiem Zet. Na stałe współpracuje z National Geografic.

Laureatka wielu nagród m.in.: I miejsca w konkursie Klubu Publicystyki Turystycznej Stowarzyszenia Dziennikarzy RP za najlepsze reportaże zagraniczne opublikowane w Polsce (2001, 2002), I miejsca w plebiscycie na osobowość radiową „Zdobywcy Eteru 2003”, I miejsca w kategorii „Perełki radiowe” za audycję Świat według Blondynki w plebiscycie Media FM.net (2003). Nominowana do nagrody Grand Press za audycję Świat według Blondynki (2002).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z Radia Zet do Polskiego Radia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl