SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Byli dziennikarze „Dziennika Bałtyckiego” założyli serwis internetowy i tygodnik

„Zawsze Pomorze” to tytuł tygodnika regionalnego, który pojawi się w sprzedaży w piątek. Dwa dni wcześniej uruchomiono serwis informacyjny Zawszepomorze.pl. Za oba odpowiadają byli dziennikarze „Dziennika Bałtyckiego” (Polska Press) z Mariuszem Szmidką na czele.

Serwis ruszył 1 grudnia (screen: Zawszepomorze.pl)Article

1 grudnia uruchomiono regionalny serwis informacyjny Zawszepomorze.pl, 3 grudnia ukaże się pierwsze wydanie tygodnika „Zawsze Pomorze”. Wydawcą obu jest Fundacja A1 Press. Dziennikarze dla Pomorza. Jej prezesem oraz naczelnym tygodnika i serwisu jest Mariusz Szmidka, do niedawna kierujący „Dziennikiem Bałtyckim”.

„Pojawienie się »Zawsze Pomorze« i zawszepomorze.pl wiąże się z potrzebą zwiększenia pluralizmu mediów regionalnych po przejęciu przez Orlen Grupy Polska Press - wydawcy »Dziennika Bałtyckiego« i szeregu tygodników lokalnych na Pomorzu. Naszym celem jest propagowanie i troska o utrzymanie wolności słowa, dojrzałej debaty publicznej oraz promowanie mądrych decyzji, działań i słów w przestrzeni społecznej. Chcemy integrować społeczność Pomorza, samorządy, pracodawców i organizacje pozarządowe” - piszą w komunikacie pomysłodawcy.

Czytaj też: Kania: odchodzący dziennikarze narzekają na Polska Press, by podbić swoją pozycję na rynku pracy

Zespół z „Dziennika Bałtyckiego”

Tygodnik ma ukazywać się w piątki. Jego cena to 5,39 zł, a objętość – 32 strony. Będzie dostępny w sieci Kolporter. Ma zawierać pogłębione materiały publicystyczne. „Powracamy do tradycyjnego dziennikarstwa, którego podstawą jest rozmowa z ludźmi” - zaznaczono w komunikacie.

Serwis Zawszepomorze.pl będzie zawierał newsy, rozmowy i relacje wideo, fotogalerie, podcasty, sylwetki, analizy, raporty, interwencje, recenzje oraz materiały dotyczące walorów turystycznych Pomorza.

W przyszłości planowane są debaty i konferencje na ważne dla regionu tematy oraz filmy promujące pomorskie subregiony (Trójmiasto, Kaszuby, Kociewie, Powiśle i Ziemię Słupską).

W redakcji poza Szmidką znaleźli się: Bogdana Wachowska (zastępczyni redaktora naczelnego, tę funkcję pełniła także w „Dzienniku Bałtyckim”), Arkadiusz Kosiński (szef działu internetowego), Dariusz Szreter (sekretarz redakcji) i Krzysztof Ignatowicz (dyrektor artystyczny) – wszyscy poprzednio pracowali w Polska Press.

Zespół liczy 13 dziennikarzy, którzy również związani byli z „Dziennikiem Bałtyckim”.

Szmidka był związany z „Dziennikiem Bałtyckim” od 1997 roku, z końcem czerwca br. za porozumieniem stron odszedł z wydawnictwa. 1 lipca jego miejsce na stanowisku szefa dziennika zajął Artur Kiełbasiński, który przeszedł do tytułu z Radia Gdańsk.

Dołącz do dyskusji: Byli dziennikarze „Dziennika Bałtyckiego” założyli serwis internetowy i tygodnik

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bd
Rzetelność dziennikarska już nie pozwoliła zapytać co to za fundacja A1 press? To biuletyn informacyjny marszałka województwa. No ratujemy rynek. Jaka szanse ma takie wydawnictwo pomorskie z machina marszałka? Podoba mi się tez niezależność dziennikarska zespołu. Proszę im zgłosić temat związany z nieprawidłowościami w urzędzie marszałkowskim. Na pewno się tym zajmą.
odpowiedź
User
Jd
Brawo. Jeden z pierwszych tekstów to zaproszenie na spotkanie z Marta lempart i wskazanie gdzie składać podpisy. Wreszcie niezależnie
odpowiedź
User
Piotrek
Red. M.S zgarnal kse na odejscie zPP i zalozyl z lokalnymi przedsiebiorcami kasxubskimi zPO fundacje w pokoju gfafika na Oruni. ZDB ewakuowali sie kodxiarze i publicyści platformy. Chca byc niezalezni od kogo i czego? Chca dalej byc antypisem? Jest troche kasy do wzięcia z projektów unijnych rozdzielanych przez marszalka Struka z Jastarni i darowizny od przedsiebiorciw kaszubskich i canowieckich. Zawszepomozemy swoim!
odpowiedź