SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zbigniew Zamachowski chce wycofania z Trójki dżingli z jego głosem

Aktor Zbigniew Zamachowski chce, żeby radiowa Trójka przestała emitować kilkanaście dźingli, w których wykorzystano jego głos. Tłumaczy, że nie chce się kojarzyć z ostatnimi zmianami w rozgłośni.

Article

Jak podał serwis Koduj24.pl, prośbę o rezygnację z dżingli z jego głosem Zamachowski przedstawił w piśmie do dyrekcji Trójki. Napisał, że nie chce kojarzyć się ze zmianami wprowadzanymi od kilku miesięcy w stacji.

- Trochę mniej identyfikuję się z Trójką. Firmowanie swoim głosem radia, które nie jest tym samym radiem, co kiedyś, troszkę przestało mnie cieszyć. To nie znaczy, że zrywam z nią współpracę - powiedział aktor portalowi Gazeta.pl. Zaznaczył, że będzie nadal współpracował ze stacją, m.in. z audycją Artura Andrusa.

Głos Zamachowskiego pojawia się w 13 wizerunkowych dżinglach emitowanych w Trójce. Aktor mówi w nich m.in.: „Trójka. Program 3 Polskiego Radia” i „Zapraszamy do Trójki”. Są nadawane od 6 lat.

 

Zbigniew Zamachowski jest jednym z założycieli Komitetu Miłośników Trójki, powołanego w lipcu 2009 roku.  Trzy lata temu razem z Dawidem Podsiadło i Arturem Andrusem wystąpił w wizerunkowej kampanii reklamowej stacji, opartej na absurdalnych spotach.

 

W ostatnich tygodniach nastąpiły kolejne zmiany w Trójce. W piątek rano ze słuchaczami pożegnał się Michał Nogaś, który po 16 latach pracy postanowił odejść ze stacji. Audycje o literaturze zamiast niego będzie prowadził dyrektor TVP Mateusz Matyszkowicz. W połowie października od redagowania i czytania serwisów informacyjnych odsunięto Małgorzatę Spór i Annę Zaleśną, protest przeciw temu pod hasłem „#Kogoniesłychać” zainicjowali dziennikarze stacji, a obecnie jest on prowadzony głównie na facebokoowym fanpage’u rozgłośni.

Na początku czerwca br. w proteście przeciw zmianom kadrowym i programowym w Trójce z audycji w stacji zrezygnował Jerzy Owsiak. Od lipca prowadzi swój program w Antyradiu.

W kwietniu br. w efekcie akcji na fanpage’u „Ratujmy Trójkę”, skupiających słuchaczy niezadowolonych ze zmian w stacji, w „Polskim Topie Wszech Czasów” na pierwszym miejscu znalazła się piosenka „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni. Wcześniej zebrano na tym fanpage'u ponad 41 tys. podpisów pod apelem do prezes Polskiego Radia o wycofanie się ze zmian.

Według danych Radio Track w trzecim kwartale br. udział Trójki w rynku słuchalności wynosił 7 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zbigniew Zamachowski chce wycofania z Trójki dżingli z jego głosem

43 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Flp
Im bardziej sie odkoduje Trojke tym lepiej
79 77
odpowiedź
User
fred
Zbysiu... spacer z odkrytą głową czasami pomaga na sodówę
90 65
odpowiedź
User
nns
Mam dèja vu, sytuacja identyczna jak za Sobali, myślałem, że te czasy już nie wrócą...
64 17
odpowiedź
User
Maciej deKODer
Nie chce się kojarzyć z ostatnimi zmianami w rozgłośni? Dopóki rozgłośnią rządziła KODziarka Magda Jethon, jakoś mu to nie przeszkadzało. :evil: Teraz, kiedy Trójka ma normalnego dyrektora, który czuje misję, Zamachowski się obraził i chce wycofania dżingli. :lol: Śmiech i tyle.

Im bardziej sie odkoduje Trojke tym lepiej

Dokładnie! W Trójce jest potrzebna totalna rewolucja. OdKODować, przewietrzyć i przeczyścić. Kilka pozytywnych zmian ostatnio zostało wprowadzonych, ale wciąż jest jeszcze dużo do naprawienia w PR3.
77 84
odpowiedź
User
Ksiądz Albert
Kończy się powoli Trójka słuchana i uwielbiana przez lewaków. Rozgłośnia staje się bardziej konserwatywna i bardzo dobrze, bo w konserwatyzmie siła. Ludzie intelitentni są konserwatywni, więc jeśli Trójka chce być radiem naprawdę dla inteligencji (a nie dla wykształciuchów nieudolnie udających inteligentów), konserwatyzm jest jedynym słusznym kierunkiem rozwoju. Już dawno trzeba było zreformować Trójkę w tym kierunku i pogonić z niej całe towarzystwo, które nie popiera tych zmian. Wielkie brawa dla Adama Hlebowicza za fajne zmiany, które zapoczątkował i oby nie spoczął na laurach.
64 90
odpowiedź