SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Zdrowie bez leków” wycofane z Biedronki i Carrefoura, Allegro usuwa oferty z książkami Jerzego Zięby

Sieci sklepów Biedronka i Carrefour po naciskach wycofały ze sprzedaży czasopismo „Zdrowie bez leków” (Mediacom Press). Publikuje w nim Jerzy Zięba, kontrowersyjny promotor niekonwencjonalnej medycyny. Allegro zablokowało wszystkie oferty z książkami Zięby.

Jerzy Zięba, fot. youtube Article

„Zdrowie bez leków” to miesięcznik poświęcony naturalnym i niekonwencjonalnym metodom leczenia. Regularnie publikuje w nim Jerzy Zięba - kontrowersyjny specjalista, od niekonwencjonalnych metod leczenia. W marcowym numerze pisze np. o tym, czy trzeba się już bać koronawirusa. Na swoim faceboookowym profilu Zięba podał „lekarstwo” na koronawirusa: ma nim być duża dawka witaminy C w połączeniu z perhydrolem. W sprawie jego „terapii” na epidemię koronawirusa oświadczenie wydał Główny Inspektor Sanitarny, Jarosław Pinkas.

- Informacje upowszechniane na stronach internetowych (Zięby) w związku zagrożeniem ze strony nowego koronawirusa stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Stanowczo podkreślamy, iż informacje te nie są poparte badaniami naukowymi i uznaną wiedzą medyczną - czytamy w stanowisku.

Jerzy Zięba jest też zwolennikiem unikania szczepień. W lipcu 2018 roku właśnie z tego powodu rozwiązało z nim umowę Radio Katowice, ściągając jego program z anteny w trybie nadzwyczajnym.

Zięba publikuje w miesięczniku „Zdrowie bez leków”, opisując w nim rozmaite terapie. Na fakt, że pismo z tekstami kontrowersyjnego autora jest ogólnie dostępne w Biedronkach i Carrefoure’ach, zareagował w styczniu prozdrowotny portal Cowzdrowiu.pl. - Zięba to polski przedsiębiorca, nie lekarz propagator pseudonauki, naturopatii i medycyny niekonwencjonalnej. Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ postawiła Ziębie oraz jego współpracownikom zarzuty nielegalnej sprzedaży produktów leczniczych. To właśnie z powodu zarzutów Zięba wyjechał do USA. Jego „produkty lecznicze” zostały zarekwirowane przez śledczych - napisała na portalu Cowzdrowiu.pl dziennikarka Anna Rokicińska. W tekście wymienieni są też dwaj inni autorzy miesięcznika, co do kompetencji których dziennikarze serwisu medycznego mają wątpliwości z racji kwestionowania przez nich celowości szczepień: Hubert Czerniak i Jerzy Jaśkowski.

W środę po naciskach portalu pismo wycofano na stałe z Biedronek i Carrefourów. - Po dogłębnej analizie treści znajdujących się w magazynie oraz biorąc pod uwagę oczekiwania naszych klientów i dobre praktyki rynkowe, podjęliśmy decyzję o wycofaniu wspomnianego czasopisma ze wszystkich sklepów sieci Biedronka z dniem 18.03.2020 – informuje portal Wirtualnemedia.pl Damian Gaca, kupiec odpowiedzialny za ofertę prasy w sieci Biedronka.

Książki Jerzego Zięby zostały także wycofane ze sprzedaży na Allegro. - Usunęliśmy oferty sprzedaży książek tego autora ze względu na naruszenie regulaminu Allegro - informuje portal Wirtualnemedia.pl Paweł Klimiuk, rzecznik prasowy serwisu.

Redakcja „Zdrowia bez leków” nie odpowiedziała na nasze pytanie, z jakich kanałów dystrybucji będzie teraz korzystać. Na Facebooku dziennikarze magazynu napisali: - Przygotowujemy się do wydawania miesięcznika w wersji elektronicznej.
Może dzięki temu uda się nam przetrwać na rynku, a naszych Czytelników nie będziemy stawiać przed trudnym wyborem szukania nas w okolicznych kioskach. W marketach i sklepach wielkopowierzchniowych na salach już nas raczej nie znajdziecie, więcej o tym napiszemy w innym poście. Szukajcie nas zatem w salonikach prasowych i punktach sprzedaży prasy Kolportera, Ruchu, InMedio, Garmondu, Empikach czy Top-Pressie.

„Zdrowie bez leków” wydaje łódzka spółka Mediacom Press. Redakcja deklaruje, ze nie walczy z lekarzami i medycyną klasyczną. „Wręcz przeciwnie. Jest wśród nas wielu lekarzy doceniających wartość medycyny naturalnej. Zdrowy styl życia, odpowiednia dieta, aktywność - to one są naszą pierwszą linią obrony przed chorobami” - czytamy na internetowej stronie pisma.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Zdrowie bez leków” wycofane z Biedronki i Carrefoura, Allegro usuwa oferty z książkami Jerzego Zięby

59 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
Brawo! W całej tej sytuacji ciszy fakt, że kończą się czasy mechaników-znachorów i akwizytorów - znawców szczepień. Odliczam dni, gdy zieba i jemu podobni pójdą siedzieć.
68 65
odpowiedź
User
marketer
Zaraz zacznie się krzyk ze to ograniczenie wolności słowa, ale dopóki wirus nie dotarł nad Wisłę mozna było smieszkowac, ale teraz wlew dożylny z wody utlenionej i lewoskretna wit. c z wodą restrukturyzowaną już śmieszne nie jest, aczkolwiek jak twierdza fani Zięby ocet z miodem i korona im nie straszna...
47 42
odpowiedź
User
omd
Mmmmm to teraz koktajl z perhydrolem, ciekawe czy inżynier próbował go na sobie...
39 42
odpowiedź