SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Zdrowie bez leków” wycofane z Biedronki i Carrefoura, Allegro usuwa oferty z książkami Jerzego Zięby

Sieci sklepów Biedronka i Carrefour po naciskach wycofały ze sprzedaży czasopismo „Zdrowie bez leków” (Mediacom Press). Publikuje w nim Jerzy Zięba, kontrowersyjny promotor niekonwencjonalnej medycyny. Allegro zablokowało wszystkie oferty z książkami Zięby.

Jerzy Zięba, fot. youtubeArticle

„Zdrowie bez leków” to miesięcznik poświęcony naturalnym i niekonwencjonalnym metodom leczenia. Regularnie publikuje w nim Jerzy Zięba - kontrowersyjny specjalista, od niekonwencjonalnych metod leczenia. W marcowym numerze pisze np. o tym, czy trzeba się już bać koronawirusa. Na swoim faceboookowym profilu Zięba podał „lekarstwo” na koronawirusa: ma nim być duża dawka witaminy C w połączeniu z perhydrolem. W sprawie jego „terapii” na epidemię koronawirusa oświadczenie wydał Główny Inspektor Sanitarny, Jarosław Pinkas.

- Informacje upowszechniane na stronach internetowych (Zięby) w związku zagrożeniem ze strony nowego koronawirusa stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Stanowczo podkreślamy, iż informacje te nie są poparte badaniami naukowymi i uznaną wiedzą medyczną - czytamy w stanowisku.

Jerzy Zięba jest też zwolennikiem unikania szczepień. W lipcu 2018 roku właśnie z tego powodu rozwiązało z nim umowę Radio Katowice, ściągając jego program z anteny w trybie nadzwyczajnym.

Zięba publikuje w miesięczniku „Zdrowie bez leków”, opisując w nim rozmaite terapie. Na fakt, że pismo z tekstami kontrowersyjnego autora jest ogólnie dostępne w Biedronkach i Carrefoure’ach, zareagował w styczniu prozdrowotny portal Cowzdrowiu.pl. - Zięba to polski przedsiębiorca, nie lekarz propagator pseudonauki, naturopatii i medycyny niekonwencjonalnej. Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ postawiła Ziębie oraz jego współpracownikom zarzuty nielegalnej sprzedaży produktów leczniczych. To właśnie z powodu zarzutów Zięba wyjechał do USA. Jego „produkty lecznicze” zostały zarekwirowane przez śledczych - napisała na portalu Cowzdrowiu.pl dziennikarka Anna Rokicińska. W tekście wymienieni są też dwaj inni autorzy miesięcznika, co do kompetencji których dziennikarze serwisu medycznego mają wątpliwości z racji kwestionowania przez nich celowości szczepień: Hubert Czerniak i Jerzy Jaśkowski.

W środę po naciskach portalu pismo wycofano na stałe z Biedronek i Carrefourów. - Po dogłębnej analizie treści znajdujących się w magazynie oraz biorąc pod uwagę oczekiwania naszych klientów i dobre praktyki rynkowe, podjęliśmy decyzję o wycofaniu wspomnianego czasopisma ze wszystkich sklepów sieci Biedronka z dniem 18.03.2020 – informuje portal Wirtualnemedia.pl Damian Gaca, kupiec odpowiedzialny za ofertę prasy w sieci Biedronka.

Książki Jerzego Zięby zostały także wycofane ze sprzedaży na Allegro. - Usunęliśmy oferty sprzedaży książek tego autora ze względu na naruszenie regulaminu Allegro - informuje portal Wirtualnemedia.pl Paweł Klimiuk, rzecznik prasowy serwisu.

Redakcja „Zdrowia bez leków” nie odpowiedziała na nasze pytanie, z jakich kanałów dystrybucji będzie teraz korzystać. Na Facebooku dziennikarze magazynu napisali: - Przygotowujemy się do wydawania miesięcznika w wersji elektronicznej.
Może dzięki temu uda się nam przetrwać na rynku, a naszych Czytelników nie będziemy stawiać przed trudnym wyborem szukania nas w okolicznych kioskach. W marketach i sklepach wielkopowierzchniowych na salach już nas raczej nie znajdziecie, więcej o tym napiszemy w innym poście. Szukajcie nas zatem w salonikach prasowych i punktach sprzedaży prasy Kolportera, Ruchu, InMedio, Garmondu, Empikach czy Top-Pressie.

„Zdrowie bez leków” wydaje łódzka spółka Mediacom Press. Redakcja deklaruje, ze nie walczy z lekarzami i medycyną klasyczną. „Wręcz przeciwnie. Jest wśród nas wielu lekarzy doceniających wartość medycyny naturalnej. Zdrowy styl życia, odpowiednia dieta, aktywność - to one są naszą pierwszą linią obrony przed chorobami” - czytamy na internetowej stronie pisma.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Zdrowie bez leków” wycofane z Biedronki i Carrefoura, Allegro usuwa oferty z książkami Jerzego Zięby

59 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
Brawo! W całej tej sytuacji ciszy fakt, że kończą się czasy mechaników-znachorów i akwizytorów - znawców szczepień. Odliczam dni, gdy zieba i jemu podobni pójdą siedzieć.
odpowiedź
User
marketer
Zaraz zacznie się krzyk ze to ograniczenie wolności słowa, ale dopóki wirus nie dotarł nad Wisłę mozna było smieszkowac, ale teraz wlew dożylny z wody utlenionej i lewoskretna wit. c z wodą restrukturyzowaną już śmieszne nie jest, aczkolwiek jak twierdza fani Zięby ocet z miodem i korona im nie straszna...
odpowiedź
User
omd
Mmmmm to teraz koktajl z perhydrolem, ciekawe czy inżynier próbował go na sobie...
odpowiedź