SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Koniec zdjęć do filmu TVP o Zenku Martyniuku. Kinowa premiera 14 lutego (pierwszy teaser)

Zakończyły się zdjęcia do filmu „Zenek”, który w całości produkuje Telewizja Polska. Kinowa premiera produkcji jest wyznaczona na piątek, 14 lutego 2020 roku.

Article

„Zenek” to opowieść pokazująca prawdę o fenomenie muzyki disco polo i o tym, że warto mieć marzenia. Inspiracją do filmu stała się biografia Zenona Martyniuka, chłopaka z podlaskiej wsi, który spełnia swoje wielkie marzenie, by dawać ludziom radość poprzez muzykę i śpiew. Film ukazuje drogę Martyniuka do ogromnego sukcesu, który osiągnął dzięki uporowi i ciężkiej pracy, zyskując miano króla muzyki disco polo.

Film pokazuje postać Zenona Martyniuka, który już jako nastolatek zakochany był w muzyce disco lat osiemdziesiątych. W karierze muzycznej wspiera go wujek - zawodowy muzyk. To dzięki jego zaangażowaniu Zenon Martyniuk po raz pierwszy staje przed publicznością, to on jest jego nauczycielem, który udziela mu pierwszych, cennych wskazówek oraz rozwija jego wrażliwość i miłość do muzyki. Kazik, jego najbliższy przyjaciel i romskie środowisko, w którym wzrastał Martyniuk kształtują jego muzyczny styl.

W roli młodego Zenona Martyniuka wystąpił Jakub Zając (młody Florian ze „Stulecia Winnych”), a dorosłego - Krzysztof Czeczot („Dziewczyny ze Lwowa”, „Pitbull”). Żonę piosenkarza zagrała Klara Bielawka.

Reżyserem filmu jest Jan Hryniak, a autorem scenariusza - Marta Hryniak.

Prace na planie filmu trwały dwa miesiące, zaczęły się pod koniec października. Zdjęcia realizowane były głównie na Podlasiu: w Bielsku Podlaskim oraz w rodzinnej miejscowości Martyniuka - Gredele. Początkowo film miał się nazywać „Życie to są chwile”, czyli tak jak jedna z piosenek Zenona Martyniuka.

Kinowa premiera „Zenka” odbędzie się 14 lutego 2020 roku. Film trafi do dystrybucji w roku 50. urodzin Zenona Martyniuka oraz w 30-lecia jego kariery solowej.

„Zenek” to pierwsza samodzielna produkcja Telewizji Polskiej, która planuje realizować więcej dużych pełnometrażowych filmów ze własnym zakresie.

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów o 24 proc. do 2,2 mld zł, głównie dzięki 359 mln zł więcej z abonamentu rtv. Wzrosły też wpływy nadawcy z reklam, sponsoringu, sprzedaży programów i licencji. Zatrudnienie w firmie wynosiło prawie 2,7 tys. etatów.

Przychody TVP z emisji reklam w ub.r. wyniosły 791,41 mln zł, co wobec 700,97 mln zł rok wcześniej oznacza wzrost o 12,9 proc. Procentowo jeszcze bardziej zwiększyły się wpływy ze sponsoringu - o 23,3 proc. do 120,46 mln zł, co wynika m.in. z tego, że w ub.r. TVP transmitowała piłkarskie mistrzostwa świata i zimowe igrzyska olimpijskie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Koniec zdjęć do filmu TVP o Zenku Martyniuku. Kinowa premiera 14 lutego (pierwszy teaser)

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kto jest królem disco polo?
Łapka w górę - Zenek, łapka w dół Mirosław.
7 15
odpowiedź
User
hf
Serio film o takim artyście na walentynki? Nagrał z dwa hity ale gloryfikacja jest conajmniej nie na miejscu. Interpretacja kolęd Zenka wywołuje raczej śmiech na twarzy.
42 11
odpowiedź
User
Danka Martyniokowna
Serio film o takim artyście na walentynki? Nagrał z dwa hity ale gloryfikacja jest conajmniej nie na miejscu. Interpretacja kolęd Zenka wywołuje raczej śmiech na twarzy.


boli Cię pipa?
7 52
odpowiedź
User
Ucho
George Michael też był nielubiany w swojej ojczyźnie, a po Jacksonie jeżdżono w USA jak po burej suce. Opamiętajmy się. Zenek, czy tego chcemy, czy nie, ma piękne osiągnięcia w kraju. Nawet jeśli nie lubimy takiej muzyki, to nie da się ukryć, że wszystko zdobył pomysłem i ciężką pracą. Szanujmy go za to i naśladujmy. W każdym z nas jest wielka gwiazda, tylko trzeba się naprawdę natrudzić, żeby ją wydobyć nas światło dzienne.
10 44
odpowiedź
User
tadzizna
No to szykuje się oblężenie kin....
12 9
odpowiedź