SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koniec zdjęć do filmu TVP o Zenku Martyniuku. Kinowa premiera 14 lutego (pierwszy teaser)

Zakończyły się zdjęcia do filmu „Zenek”, który w całości produkuje Telewizja Polska. Kinowa premiera produkcji jest wyznaczona na piątek, 14 lutego 2020 roku.

Article

„Zenek” to opowieść pokazująca prawdę o fenomenie muzyki disco polo i o tym, że warto mieć marzenia. Inspiracją do filmu stała się biografia Zenona Martyniuka, chłopaka z podlaskiej wsi, który spełnia swoje wielkie marzenie, by dawać ludziom radość poprzez muzykę i śpiew. Film ukazuje drogę Martyniuka do ogromnego sukcesu, który osiągnął dzięki uporowi i ciężkiej pracy, zyskując miano króla muzyki disco polo.

Film pokazuje postać Zenona Martyniuka, który już jako nastolatek zakochany był w muzyce disco lat osiemdziesiątych. W karierze muzycznej wspiera go wujek - zawodowy muzyk. To dzięki jego zaangażowaniu Zenon Martyniuk po raz pierwszy staje przed publicznością, to on jest jego nauczycielem, który udziela mu pierwszych, cennych wskazówek oraz rozwija jego wrażliwość i miłość do muzyki. Kazik, jego najbliższy przyjaciel i romskie środowisko, w którym wzrastał Martyniuk kształtują jego muzyczny styl.

W roli młodego Zenona Martyniuka wystąpił Jakub Zając (młody Florian ze „Stulecia Winnych”), a dorosłego - Krzysztof Czeczot („Dziewczyny ze Lwowa”, „Pitbull”). Żonę piosenkarza zagrała Klara Bielawka.

Reżyserem filmu jest Jan Hryniak, a autorem scenariusza - Marta Hryniak.

Prace na planie filmu trwały dwa miesiące, zaczęły się pod koniec października. Zdjęcia realizowane były głównie na Podlasiu: w Bielsku Podlaskim oraz w rodzinnej miejscowości Martyniuka - Gredele. Początkowo film miał się nazywać „Życie to są chwile”, czyli tak jak jedna z piosenek Zenona Martyniuka.

Kinowa premiera „Zenka” odbędzie się 14 lutego 2020 roku. Film trafi do dystrybucji w roku 50. urodzin Zenona Martyniuka oraz w 30-lecia jego kariery solowej.

„Zenek” to pierwsza samodzielna produkcja Telewizji Polskiej, która planuje realizować więcej dużych pełnometrażowych filmów ze własnym zakresie.

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów o 24 proc. do 2,2 mld zł, głównie dzięki 359 mln zł więcej z abonamentu rtv. Wzrosły też wpływy nadawcy z reklam, sponsoringu, sprzedaży programów i licencji. Zatrudnienie w firmie wynosiło prawie 2,7 tys. etatów.

Przychody TVP z emisji reklam w ub.r. wyniosły 791,41 mln zł, co wobec 700,97 mln zł rok wcześniej oznacza wzrost o 12,9 proc. Procentowo jeszcze bardziej zwiększyły się wpływy ze sponsoringu - o 23,3 proc. do 120,46 mln zł, co wynika m.in. z tego, że w ub.r. TVP transmitowała piłkarskie mistrzostwa świata i zimowe igrzyska olimpijskie.

Dołącz do dyskusji: Koniec zdjęć do filmu TVP o Zenku Martyniuku. Kinowa premiera 14 lutego (pierwszy teaser)

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kto jest królem disco polo?
Łapka w górę - Zenek, łapka w dół Mirosław.
odpowiedź
User
hf
Serio film o takim artyście na walentynki? Nagrał z dwa hity ale gloryfikacja jest conajmniej nie na miejscu. Interpretacja kolęd Zenka wywołuje raczej śmiech na twarzy.
odpowiedź
User
Danka Martyniokowna
Serio film o takim artyście na walentynki? Nagrał z dwa hity ale gloryfikacja jest conajmniej nie na miejscu. Interpretacja kolęd Zenka wywołuje raczej śmiech na twarzy.


boli Cię pipa?
odpowiedź