SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ostaszewska, Kulesza i Stuhr w filmie Agnieszki Holland o uchodźcach „Zielona granica” (zdjęcia)

Zakończyły się zdjęcia do nowego filmu Agnieszki Holland „Zielona granica”. Jest to opowiadająca o uchodźcach międzynarodowa produkcja Polski, Czech, Francji i Belgii, w której wystąpią m.in. Maja Ostaszewska, Piotr Stramowski, Agata Kulesza, Maciej Stuhr i Magdalena Popławska.

Agnieszki Holland na planie „Zielonej granicu”; fot. Agata KubisArticle

„Zielona granica” to opowieść o tym, że każdy z nas może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem. W filmie przeplatają się trzy perspektywy - uchodźców, polskich aktywistów i strażników granicznych - ale „Zielona granica” jest przede wszystkim opowieścią o ludziach. O ludziach stawianych przed sytuacjami granicznymi.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Historia przedstawiona w „Zielonej granicy” jest fikcją, ale scenariusz filmu powstał na bazie prawdziwych wydarzeń, które dzieją się tuż obok nas. - Przygotowania do filmu objęły setki godzin analizy dokumentów, wywiady z uchodźcami, strażnikami granicznymi, mieszkańcami pogranicza, aktywistami i ekspertami. Przejmująco aktualna „Zielona granica” to kino na istotny i angażujący temat, które otwiera oczy, trafia prosto w serce i nikogo nie pozostawia obojętnym - czytamy w opisie.

Ostaszewska, Stramowski, Kulesza, Stuhr i Popławska w obsadzie

W obsadzie koprodukcji wystąpili m.in.: Maja Ostaszewska, Tomasz Włosok, Piotr Stramowski, Jaśmina Polak, Marta Stalmierska, Agata Kulesza, Maciej Stuhr i Magdalena Popławska oraz zagraniczni aktorzy - Jalal Altawil, Behi Djanati Atai i Mohamed Alarashi.

Scenariusz filmu jest wspólnym dziełem trzykrotnie nominowanej do Oscara Agnieszki Holland, reżyserki Gabrieli Łazarkiewicz-Sieczko oraz pisarza Macieja Pisuka. Za zdjęcia do filmu odpowiada Tomasz Naumiuk.

- Żyjemy w świecie, w którym potrzeba wielkiej wyobraźni i odwagi, żeby zmierzyć się z wszystkimi wyzwaniami współczesności. Rewolucja mediów społecznościowych, sztucznej inteligencji sprawiły, że coraz trudniej wybrzmieć czystemu głosowi. W moim odczuciu nie ma sensu zajmować się sztuką, jeśli nie walczy się właśnie o ten głos, jeśli nie walczy się o to, by zadawać pytania na tematy ważne, bolesne, czasami nierozwiązywalne, stawiające nas przed wyborami, nieraz bardzo dramatycznymi. Taką właśnie sytuacją jest dla mnie to, co dzieje się na granicy polsko-białoruskiej - komentuje Agnieszka Holland.

„Zielona granica” to koprodukcja Polski, Czech, Francji i Belgii. Za produkcję odpowiadają Metro Films (Polska), Blick Productions (Francja), Marlene Film Production (Czechy) i Beluga Tree (Belgia), we współpracy z Astute Films (USA), Canal+ Polska, Czeską Telewizją, ARTE, dFlights oraz współfinansowaniem m.in. z Eurimages, CNC - Centre National du Cinéma et de l'İmage Animée - Cinema du Monde, Sofica La Banque Postale Image 17 i FWB - Centre du Cinéma et de l'Audiovisuel de la Fédération Wallonie-Bruxelles.

Kiedy premiera?

Kinowa premiera „Zielonej granicy” ma się odbyć wkrótce, na chwile obecną nie jest znana dokładna data. Dystrybutorem filmu w Polsce jest Kino Świat.

Dołącz do dyskusji: Ostaszewska, Kulesza i Stuhr w filmie Agnieszki Holland o uchodźcach „Zielona granica” (zdjęcia)

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kiep
To są jej aktorzy u Holland na etacie.
odpowiedź
User
dert
Jak to mówią wszyscy w domu
odpowiedź
User
Ania
Żenujące.
odpowiedź