SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zjednoczona Prawica z poparciem 30 proc. badanych, Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 21 proc.

Zjednoczona Prawica cieszy się poparciem 30 proc. badanych; na drugim miejscu jest Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 21 proc.; na trzecim - Koalicja Obywatelska (19 proc.) - wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

Jarosław Kaczyński w SejmieArticle

Jak czytamy, w badaniu telefonicznym przeprowadzonym przez Kantar ankietowani, którzy zadeklarowali, że zagłosowaliby w wyborach parlamentarnych, gdyby odbyły się w najbliższych dniach, zostali także zapytani, na którą partię.

Z sondażu wynika, że wciąż najwyższym poparciem wśród respondentów cieszy się Zjednoczona Prawica (PiS, Porozumienie, Solidarna Polska), na którą chce głosować 30 proc. badanych. To wynik bez zmian w porównaniu do sondażu partyjnego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 z kwietnia.

21 procent respondentów wskazało na Polskę 2050 Szymona Hołowni - o punkt procentowy więcej niż w poprzednim naszym sondażu.

19 procent ankietowanych wybrało Koalicję Obywatelską (spadek o 2 punkty procentowe mniej w stosunku do kwietniowego sondażu).

Na czwartym miejscu znalazła się Konfederacja Wolność i Niepodległość, z wynikiem 8 procent. To o punkt procentowy więcej niż w poprzedniej ankiecie.

Odpowiedź "Lewica (SLD, Wiosna, Partia Razem)" wybrało 6 procent ankietowanych. W kwietniu na Lewicę chciało głosować 9 procent badanych, więc poparcie dla tej formacji spadło aż o jedną trzecią.

4 procent odpowiadających wskazało opcję "Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe" (o punkt procentowy więcej niż w poprzednim badaniu).

1 procent badanych wskazało na Kukiz'15 (w poprzedniej sondzie było to 2 procent badanych).

11 procent ankietowanych wybrało opcję "Nie wiem trudno powiedzieć odmowa odpowiedzi".

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 24-25 czerwca 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1001 osób powyżej 18. roku życia. Pytanie "Proszę powiedzieć, na którą partię by Pan(i) zagłosował(a)?" zadano 583 osobom.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zjednoczona Prawica z poparciem 30 proc. badanych, Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 21 proc.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kościół
z poparciem 17%
Ludwik Dorn w podcaście Magdaleny Rigamonti Rzeczpospolita kościelna (22.06.2021 TokFM):
44’05’’: „Przez politykę ambony konsolidujemy, pewną, nie jestem w stanie obliczyć, 15-17 procent (no, tych tego), a resztę dobierzemy polityką portfela…. Żeby to dało nam sporo ponad 30%.”
odpowiedź