SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w zarządzie Telewizji Republika. Tomasz Sakiewicz: Sytuacja finansowa spółki jest stabilna

W grudniu nastąpiły zmiany w zarządzie Telewizji Republika: odeszli z niego Tomasz Terlikowski i Radosław Dobrzyński, nowym członkiem został Jarosław Skorupa, a jego wiceprezesem pozostanie Tomasz Sakiewicz. Pod koniec stycznia Terlikowski przejdzie do redakcji telewizji, gdzie będzie realizował własne programy, a Dobrzyński został dyrektorem finansowym - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, wiceprezes Telewizji RepublikaArticle

W grudniu br. kierownictwo Telewizji Republika zdecydowało się na dokonanie zmian w kadrze zarządzającej stacji, które mają być związane - jak wynika z naszych informacji - „ze wzmocnieniem sprzedaży i większą integracją ze Strefą Wolnego Słowa”.

Kierownictwo stacji zdecydowało się na połączenie działów sprzedaży Gazety Polskiej, Nowego Państwa, Niezależnej.pl i Telewizji Republika. Członkiem zarządu odpowiedzialnym za integrację tych jednostek został Jarosław Skorupa.

Poszerzonym działem sprzedaży, produkcji sponsorowanej i marketingu kieruje Katarzyna Napiórkowska. Za produkcję sponsorowaną działu sprzedaży odpowiada Beata Olszewska, która razem z Napiórkowską ma tworzyć produkty – również telewizyjne i internetowe - dla sponsorów. Zatrudnione mają zostać także osoby odpowiedzialne za działalność komercyjną i promocyjną oraz wsparcie sprzedaży, w jednostce mają zostać skupieni wszyscy sprzedawcy z pozostałych mediów.

Natomiast Tomasz Sakiewicz, jako wiceprezes zarządu ma zajmować się pozostałymi pionami Telewizji Republika, oraz koordynowaniem spraw całego zarządu.

Zarząd będzie dwuosobowy

Jak udało nam się dowiedzieć, zmiany w strukturach stacji objęły także Radosława Dobrzyńskiego, który był członkiem zarządu od września 2016 roku. Otrzymał on stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za finanse, administrację, kadry oraz analitykę. Ma również wspierać działania dotyczące brokerów reklam oraz zajmować się kwestią wypłat dla pracowników.

Z kolei pod koniec stycznia 2019 roku z zarządu do redakcji przejdzie Tomasz Terlikowski, który będzie realizował własne programy w Republice.

Od lutego zarząd stacji ma być dwuosobowy i składać się z Tomasza Sakiewicza jako wiceprezesa, oraz Jarosława Skorupy jako jego członka.

Cel: stabilne dochody, terminowe płatności

Z treści maila, do którego dotarła redakcja Wirtualnemedia.pl wynika, że zmiany w kadrze zarządzającej stacji mają wynikać z nowej strategii spółki: zwiększenia dochodów ze sprzedaży sponsorowanej, reklam w telewizji i internecie, oraz eventów.

„Wiąże się to też z reorganizacją i rozbudową innych działów, również redakcyjnych np. redakcji ekonomicznej. (…) Zmiany zaczęte na poziomie zarządu mają doprowadzić do zwiększenia dochodów spółki, terminowej obsługi wszystkich płatności i zbudowania stabilnej platformy dochodów na przyszłość. Wiele też zależy od Państwa. Ciągle naszym podstawowym produktem jest kanał telewizyjny. Jego dobra jakość zachęca sponsorów do wydawania pieniędzy” - napisał Tomasz Sakiewicz w wiadomości przesłanej pracownikom Republiki.

Dodał także: „Telewizja Republika powstała prawie sześć lat temu po to, by służyć Polakom prawdą podając informacje gdzie indziej zakazane. Dzisiaj mamy dużo większą konkurencję niż sześć lat temu ale o podstawowej misji nie wolno zapominać. Każdy z Was musi się troszczyć o naszą firmę i dać z siebie wszystko. Pracowici, zdolni i lojalni wobec firmy mają u nas przyszłość. Chcemy byście za dobrą pracę byli solidnie i terminowo nagradzani. Zmiany na lepsze pewnie już można zauważyć. Wkrótce, mam nadzieję, będą widoczne dla wszystkich” – podkreślił wiceprezes zarządu TV Republika.

Sakiewicz: Sytuacja finansowa się unormowała

W rozmowie z nami Tomasz Sakiewicz potwierdził zmiany w kierownictwie stacji. - W tym miesiącu nastąpiły zmiany w zarządzie Telewizji Republika: zasiadam w nim ja, Jarosław Skorupa i do końca stycznia Tomasz Terlikowski. Od końca stycznia będzie dwóch członków zarządu: ja i Jarosław Skorupa - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl Sakiewicz.

Pytany przez nas o ocenę sytuacji finansowej spółki, również tych wydającej prasę: „Gazetę Polską Codziennie” i „Gazetę Polską” ocenił, że „sytuacja finansowa się unormowała”.

- Ruch płaci, ale nie dużo, natomiast z innych źródeł pozyskujemy na tyle dużo środków, że sytuacja jest stabilna. Wszystkie spółki w ostatnich miesiącach operacyjnie odnotowują zysk. Sytuacja się unormowała - podkreślił redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Start Telewizji Republika ogłoszono pod koniec 2012 roku. Stacja zaczęła nadawanie wiosną 2013 roku: w kwietniu w internecie, a miesiąc później satelitarnie. Kapitał zakładowy wynosił 100 tys. zł, a już w 2013 roku spółka nadająca kanał zebrała 4,3 mln zł ze sprzedaży akcji. Ówczesny prezes firmy Piotr Barełkowski stwierdził, że akcje kupowali „zwykli Polacy obrażeni na układ panujący na rynku mediów, którzy czytają ‘Gazetę Wyborczą’ przez azbestowe rękawice” oraz robili to z „potrzeby serca, ale także widząc szansę na zysk”.

Na koniec ub.r. kapitał zakładowy spółki składał się z 4,22 mln akcji po 1 zł. Został pozyskany w ramach prawie 30 serii emisji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany w zarządzie Telewizji Republika. Tomasz Sakiewicz: Sytuacja finansowa spółki jest stabilna

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Al
Sakiewicz powinien sie odchudzac, a Pani Gojska wrocic do brunette bo jako blondynka obniza poziom TR.
odpowiedź
User
LeCrapaudx4008
Nie wróżę sukcesu tej inicjatywie. Z dobrze poinformowanych źródeł wiem że metody awansu tam stosowane nie są bynajmniej merytoryczne... i póki co tyle w temacie. Stabilne finanse? Ponoć opóźnienia dla pracowników to norma. Lepiej niech mediami zajmują się zawodowcy. Sponsorzy... czy 0,03 rynku to naprawdę gra warta zachodu?
odpowiedź
User
Poldek
Prawda jest taka, ze wszystkie tzw. prawicowe media padna gdy tylko sie zmieni wladza. Ten uklad sie tak zapetlil, ze nic ich juz nie wskrzesi.
odpowiedź