SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zrzutka.pl wprowadza na rynek kartę wpłatniczą. Działa zamiast terminala

W pierwszym kwartale 2021 roku platforma Zrzutka.pl wprowadzi na rynek pierwszą na świecie kartę wpłatniczą: autorskie narzędzie właśnie przeszło pozytywnie testy. Karta ma się przydać tam, gdzie klient nie ma gotówki, a sprzedawca - terminala. Ma to być przydatne np. przy zbiórkach ulicznych, czy wpłacaniu na tacę.

Article

Pandemia przyspieszyła bardzo wiele zmian i procesów na rynku, m.in. upowszechniła płatności bezgotówkowe. Jak wskazują badania Bain& Company, na które powołuje się Zrzutka – w czasie pandemii 27 proc. Polaków zrezygnowało z płatności gotówką lub do minimum ograniczyło tę formę. Jednocześnie rezygnacja z rozliczeń gotówkowych, spowodowała wykluczenie wielu osób: wśród nich są jednoosobowe firmy, usługodawcy czy osoby fizyczne, np. hydraulicy czy serwisanci, którzy nie posiadają terminali płatniczych.

- W ciągu ostatnich kilku miesięcy pandemii, w Polsce nie doszło do milionów transakcji, wynika z naszych estymacji. A przecież ten problem dotyka ludzi na całym świecie - mówi Tomasz Chołast, współzałożyciel Zrzutka.pl. - Chcąc zaspokoić potrzeby tak wielu osób i mikro firm, postanowiliśmy przetestować naszą autorską ideę karty wpłatniczej. Z przyjemnością mogę poinformować, że właśnie zakończyliśmy fazę testów tej unikatowej karty. W efekcie pozytywnych wyników, już w pierwszym kwartale 2021 roku, zaoferujemy wszystkim zainteresowanym pierwszą na świecie kartę wpłatniczą - zapewnia Chołast.

Jak działa karta wpłatnicza?

Osoba, która nie posiada gotówki, a zamierza zapłacić za usługę lub przekazać komuś pieniądze, zbliża smartfon do karty wpłatniczej Zrzutki. Jedyny wymóg to konieczność włączenia w smartfonie funkcji NFC. W przypadku jej braku, można alternatywnie zeskanować kod QR z karty. W efekcie zbliżenia smartfona lub zeskanowania kodu, następuje automatyczne przejście do wpłaty. Następnie wybierana zostaje dogodna metoda płatności (BLIK, płatności błyskawiczne, karta etc.) i można zrealizować wpłatę. Posiadacz karty w dowolnej chwili może wypłacić otrzymane środki na swoje konto bankowe. Wypłaty, dzięki rozwiązaniom stosowanym przez operatora karty, będą księgowane na docelowych rachunkach zwykle w ciągu kilku minut od ich zlecenia.

Gdzie będzie można z niej skorzystać?

Karty Zrzutka.pl można używać wszędzie tam, gdzie występuje potrzeba bezgotówkowego rozliczenia, ale brakuje terminala. Zastąpi ona go między innymi w takich sytuacjach, jak przyjmowanie zapłaty za dowolne towary czy usługi (przydatne w przypadku mikro usług), przyjmowanie darowizn (kwesty uliczne, eventy charytatywne), rozliczenia między znajomymi, czy przyjmowanie wpłat na tacę – komunikuje  operator karty.

W listopadzie 2019 roku serwis uzyskał nowy wygląd oraz wprowadził tzw. silne uwierzytelnienia czy szyfrowanie 256-bitowym certyfikatem, dzięki czemu zbieranie środków poprzez serwis jest bezpieczniejsze.

Dołącz do dyskusji: Zrzutka.pl wprowadza na rynek kartę wpłatniczą. Działa zamiast terminala

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xyz
Kiedy Zrzutka.pl usunie zbiórkę na Straż Narodową???!
odpowiedź