SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ZUS zapowiada rewolucję: umożliwia składanie wniosków o 500+ z poziomu aplikacji

W poniedziałek Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił mobilną aplikację – mZUS - z pomocą której można składać wnioski o świadczenia socjalne, w tym o 500+ czy o wyprawkę szkolną. Z czasem aplikacja ma być rozszerzana o kolejne funkcjonalności, w tym o możliwość składania wniosków o kolejne świadczenia.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił pierwszą aplikację mobilną mZUS. Umożliwia ona szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczenia dla rodziny np. 500 plus czy "Dobry start" – poinformowała PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Jak przekazał ZUS z aplikacji można skorzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play i App Store.

"Chcemy dać naszym klientom jak najszersze możliwości wnioskowania o świadczenia wypłacane przez ZUS. Wychodzimy z założenia, że należy ułatwić rodzicom, w każdy możliwy sposób, staranie się o środki. Doskonale wiemy, że zajmowanie się dzieckiem i domem kosztuje mnóstwo czasu. Liczymy, że dzięki aplikacji uda się jeszcze skrócić czas wnioskowania o świadczenia" – podkreśliła prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Możliwość złożenia wniosków drogą elektroniczną to przede wszystkim ogromna wygoda dla rodziców, którzy sami decydują, kiedy to zrobić: rano, w południe czy wieczorem.

Aktualnie - jak informuje ZUS - aplikacja mZUS przeznaczona jest dla osób, które mogą skorzystać ze świadczeń dla rodzin. Dostępna jest dla używających smartfony z systemem iOS oraz Android. W początkowym okresie funkcjonowania klienci będą mogli złożyć za jej pośrednictwem wnioski o świadczenie „Dobry start 300+” i świadczenie wychowawcze 500+ tj. DS-R, DS-O, DS-S oraz SW-R i SW-O. W dalszej perspektywie aplikacja zostanie rozszerzona o kolejne świadczenia dla rodzin tj. o wnioski RKO i dofinansowanie do żłobków.

Jak aktywować aplikację

Aby aktywować aplikację klient musi połączyć ją ze swoim profilem PUE. Oznacza to, że bez posiadania profilu PUE klient nie będzie mógł skorzystać z aplikacji. Proces aktywacji i połączenia aplikacji z profilem PUE został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji. ZUS zapewnia, że w aplikacji mZUS można nie tylko złożyć wniosek o świadczenia 500+ i 300+, lecz także sprawdzić status wysłanych wniosków i informacje o wypłacie świadczeń, odbierać powiadomienia czy odczytać wiadomości, które pojawiły się na profilu na PUE ZUS.

Aplikacja mZUS przeznaczona jest na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi Android i iOS. Operator akcentuje, by aplikację pobierać wyłącznie ze sklepów Google Play oraz App Store.

Dołącz do dyskusji: ZUS zapowiada rewolucję: umożliwia składanie wniosków o 500+ z poziomu aplikacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl