SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Związek Stowarzyszeń Rada Reklamy rusza z kampanią informacyjną „Reaguj! Masz wpływ na reklamę"

Kampania „Reaguj! Masz wpływ na reklamę" Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy ma na celu zwrócenie uwagi na przestrzeganie standardów etycznych reklam w czasie epidemii koronawirusa.

Article

W komunikacie na temat kampanii Związek Stowarzyszeń Rada Reklamy podaje, że w reklamie w ostatnich tygodniach "pojawiają się działania, które wzbudzają obawy ludzi lub wprowadzają w błąd opinie publiczną, wykorzystując okres pandemii w sposób nieetyczny. Wśród nich reklamy, które podważają zaufanie do informacji i branży reklamowej oraz podważają zasady uczciwej konkurencji, a w niektórych przypadkach zagrażają nawet zdrowiu publicznemu".

Rada Reklamy o nieuczciwych komunikatach w czasie epidemii

- Rada Reklamy potępia takie praktyki i będzie podejmować działania mające na celu budowanie świadomości, na czym polega etyczne działanie reklamowe i marketingowe - informuje organizacja.

Piotr Kwiecień, dyrektor generalny Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy, tłumaczy: - Przygotowaliśmy kampanię mającą na celu zwrócenie uwagi na nieetyczne przekazy reklamowe w okresie pandemii, ale nie tylko. Chcielibyśmy, żeby konsumenci mogli na bieżąco reagować na przekazy reklamowe, które ich zdaniem naruszają standardy etyczne"

Akcja informacyjno-reklamowa składa się z kilkunastu banerów i animacji dostępnych na stronie internetowej Radareklamy.pl/nie-czekaj-reaguj-masz-wplyw-na-reklame/. Obok tego akcja prowadzona jest w mediach społecznościowych Rady Reklamy oraz jej organizacji członkowskich.

Emitowane reklamy są podlinkowane pod formularz do zgłaszania skarg online. W akcję dotychczas włączyły się takie organizacje jak Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy IAA Polska, Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Związek Stowarzyszeń Rada Reklamy rusza z kampanią informacyjną „Reaguj! Masz wpływ na reklamę"

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
300 ściema
Nagle dzieciaki pod wpływem obcięcia wpływów stwierdziły że nie będą bujać i będą grzeczne : )))
A do tej pory reklamy pedofilskie, oszukańcze, ściemniające i inne GWNO, które na zachodzie nigdy by nie przeszło u nas było emitowane, a jakiekolwiek protesty zbywane były tym, że na rozpatrzenie są 3 miesiące, więc decyzja o szkodliwości reklamy następowała po zakończeniu kampanii. WALNIJCIE SIĘ W ŁEB ŚCIEMNIACZE!
1 0
odpowiedź