SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Spore zwolnienia w polskim oddziale Shopee

Polski oddział platformy e-commerce Shopee przeprowadzi zwolnienia, podobnie jak inne oddziały firmy. Globalnie cięcia obejmą one mniej niż 10 proc. pracowników. - Zaistniałe zmiany wynikają z bieżącej strategii Shopee, której celem jest optymalizacja wydajności operacyjnej na poziomie globalnym. Wszystkie osoby dotknięte zmianami będą objęte wsparciem ze strony firmy - czytamy w lakonicznym oświadczeniu firmy przesłanym Wirtualnemedia.pl.

Warszawska siedziba ShopeeWarszawska siedziba Shopee

Zamiar przeprowadzenia zwolnień szef Shopee Polska Ian Ho ogłosił w poniedziałek podczas spotkania z pracownikami firmy. Jak podał Spidersweb, pracownicy mają otrzymać odprawy w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia.

Zwalniane mają być osoby z różnych działów  - w polskim oddziale Shopee pracują zespoły odpowiedzialne m.in. za marketing, produkt, finanse, business development czy HR. Firma nie podaje, ile osób zatrudnia w naszym kraju.

- Większość osób to Polacy, część osób jest z Azji - mówił Michał Tykarski, business development director w Shopee, na konferencji prasowej firmy zorganizowanej na początku września.

Ian Ho na poniedziałkowym spotkaniu z pracownikami powiedział, że zwolnienia nie wiążą się z trudną sytuacją polskiego oddziału, ale z niepewnością w zewnętrznym otoczeniu biznesowym całej firmy, w tym z inflacją. Powodem też są kłopoty na innych rynkach.

-  Polski biznes jest dobrym stanie, ale globalna sytuacja makroekonomiczna jest mocno niepewna. Podobne decyzje o zwolnieniach miały już miejsce w innych oddziałach firmy - usłyszeliśmy od pracownika Shopee.

Sławomir ambasadorem Shopee

Na konferencji we wrześniu ujawniono, że po roku działalności Shopee w Polsce na platformie sprzedaje 53 tys. sprzedawców z naszego kraju, a liczba kupujących dziennie to setki tysięcy. Firma zapisała się w świadomości klientów dzięki głośnym akcjom reklamowym, w tym wiosennej kampanii w której wykorzystano przeróbkę piosenki "Baby Shark".

W połowie sierpnia platforma zatrudniła piosenkarza i aktora Sławomira w roli ambasadora marki. Pojawił się on m.in. w kampanii reklamującej 9.9 Dzień Super Zakupów.

Platforma Shopee działa od siedmiu lat, należy do singapurskiego koncernu Sea Limited. Działa w modelu podobnym jak Allegro czy Amazon: ma na platformie własny sklep, a także pozwala prowadzić sprzedaż zewnętrznym podmiotom. Obecnie poza Polską jest dostępna m.in. w kilku krajach azjatyckich (nie ma wśród nich Chin) oraz w Ameryce Południowej.

Dołącz do dyskusji: Spore zwolnienia w polskim oddziale Shopee

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kupowacz
Haha, odwalili robote, kali może odejść. Żenada roku. Już nic tam nie kupię.
odpowiedź
User
Były
Niestety jestem w grupie osób zwolnionych. Wśród osób są osoby na stanowiskach seniorskich a także graficy. Bardzo przygnębiająca informacja
odpowiedź
User
PK
Dopiero początek redukcji kosztów przed końce roku. Globalne spółki będą oszczędzały, szczególnie w Europie, gdzie siła nabywcza spadła, Euro i lokalne waluty tanieją i gdzie toczy się wojna.
odpowiedź