SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Żywiec Zdrój w akcji #DoŻółtegoKosza uczy segregacji plastiku (wideo)

Wystartowała kampania edukacyjna Żywiec Zdrój Wyrzucaj, jak chcesz, ale zawsze #DoŻółtegoKosza, mająca na celu podniesienie świadomości społecznej w zakresie właściwej segregacji i recyklingu plastiku. W ramach 11. edycji programu „Po stronie natury” Żywiec Zdrój(Grupa Danone) zmienił warszawskie słupy reklamowe w żółte kosze do segregacji. W akcję zaangażował się m.in.  vloger Krzysztof Gonciarz.

W ramach kampanii edukacyjnej, której towarzyszy hasztag #DoŻółtegoKosza, marka chce zainspirować do modyfikacji codziennych nawyków i wytłumaczyć, jak w prosty sposób przyczynić się do zmniejszenia ilości plastiku w otoczeniu.

Kampania Żywiec Zdrój prowadzona jest m.in. na ulicach Warszawy. Słupy reklamowe zlokalizowane przy ul. Miodowej na skrzyżowaniu z placem Krasińskich, na rogu ulic Marszałkowskiej i Wspólnej orazna Placu Trzech Krzyży zamieniły się w żółte kosze do segregacji.

Tym działaniem marka zwraca uwagę, jak proste i jednocześnie ważne jest segregowanie odpadów - każdą butelkę PET można wielokrotnie przetworzyć pod warunkiem, że po zużyciu jej zawartości umieszczona zostanie w żółtym koszu lub innym pojemniku oznaczonym „tworzywa sztuczne”. Dlatego zgodnie z hasłem kampanii „Wyrzucaj, jak chcesz, ale zawsze #DoŻółtegoKosza” do 15 września każdy może wrzucić do jednego z koszy plastikowe butelki. Po zakończeniu projektu zostaną one poddane recyklingowi i będą mogły być wykorzystane do produkcji zabawek, mebli, a także kolejnych butelek. Wszystkie butelki Żywiec Zdrój w 100 proc. nadają się do recyklingu, a od marca br. w sklepach dostępna jest pierwsza 5-litrowa butelka w ofercie Żywiec Zdrój, pochodząca w 100 proc. z plastiku z recyklingu i jednocześnie nadająca się do ponownego przetwarzania.

W akcję zaangażował się vloger Krzysztof Gonciarz - 16 września firma wyemituje film, w którym sprawdza on, czy faktycznie butelka wrzucona do żółtego kosza trafi do recyklingu. 

Ponadto akcję wspierają  Michał Piróg, Lisie Piekło, Modny Tata, Alan Andersz, Klaudia Halejcio czy Reni Jusis.

Żywiec Zdrój – w kierunku obiegu zamkniętego

Żywiec Zdrój wspiera działania mające na celu zamknięcie obiegu plastiku – przetwarzania i ponownego wykorzystania plastikowych butelek, które stając się surowcem wtórnym nie trafiają jako odpad do środowiska. Podczas Szczytu Klimatycznego ONZ w Katowicach firma podjęła zobowiązanie – w 2020 roku taka sama ilość plastiku jaką wprowadzi na rynek, zostanie zebrana i poddana recyklingowi.

Żywiec Zdrój zobowiązał się do działania na rzecz bardziej efektywnego systemu zbiorki butelek PET i ich recyklingu w Polsce. Teraz w ramach kampanii promowanej hasztagiem #DoŻółtegoKosza chce zaangażować w ten proces także społeczeństwo, pokazując, że recykling ma swój początek w naszych domach, a segregacja jest jednym z jego najważniejszych etapów.

Kampania marki Żywiec Zdrój #DoŻółtegoKosza została przygotowana przez agencje Cut the Mustard i Tailor Made PR. Spot wyreżyserował Piotr Matejkowski, za planowanie i zakup mediów odpowiedzialna jest agencja marketingu precyzyjnego K2 Precise.

Dołącz do dyskusji: Żywiec Zdrój w akcji #DoŻółtegoKosza uczy segregacji plastiku (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl