SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Żywiec Zdrój zapowiada niemal całkowity recykling butelek PET

Firma Żywiec Zdrój, producent m.in. wody mineralnej pod tą nazwą zapowiedziała na trwającym w Katowicach szczycie klimatycznym ONZ, że w 2025 roku 90 proc. butelek PET będzie poddanych recyklingowi.

Article

Podczas szczytu klimatycznego w Katowicach przedstawiciele Żywiec Zdrój zapowiedzieli, że firma rozpoczyna działania, których celem będzie bardziej efektywny system zbiórki butelek PET (w nich sprzedawane są napoje tej firmy) i ich recyklingu w Polsce.

Zobowiązano się, że już w 2020 roku taka sama ilość plastiku, jaka zostanie wprowadzona przez firmę na rynek, zostanie zebrana i poddana recyklingowi.

Działania podjęte przez Żywiec Zdrój z jej partnerami, m.in. z Rekopolem mają doprowadzić do tego, by w 2025 roku osiągnąć powyżej 90 proc. recyklingu butelek PET w Polsce. 

- Jako firma, w której DNA wpisana jest troska o naturę, zdajemy sobie sprawę, że plastikowe opakowania stanowią część problemu, dlatego chcemy stać się częścią jego rozwiązania. Jesteśmy przekonani, że plastik nie może trafiać do środowiska naturalnego, dlatego dziś w Katowicach podczas Szczytu Klimatycznego ONZ zobowiązujemy się, że będziemy działać na rzecz bardziej efektywnego systemu zbiórki butelek PET i ich recyklingu w Polsce - powiedział Frédéric Guichard, prezes Żywiec Zdrój.

Firma będzie wdrażać rozwiązania, które mają usprawnić proces zbiórki butelek PET i ich recyklingu w Polsce, oraz na ponowne wykorzystanie plastiku jako surowca. W celu testowania i weryfikacji skuteczności Żywiec Zdrój będzie wdrażać pilotażowe programy dla lokalnych społeczności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Żywiec Zdrój zapowiada niemal całkowity recykling butelek PET

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl