SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Żywiec Zdrój zaczyna sprzedawać wodę w szklanych butelkach

Żywiec Zdrój (Danone) wprowadza na rynek wodę w szklanych butelkach, które mają być alternatywą dla plastikowych opakowań.

Article

Nowe szklane opakowania wody Żywiec Zdrój to odpowiedź na potrzeby branży HoReCa (hotele, restauracje, catering). Wprowadzenie nowości poprzedził etap konsultacji z przedstawicielami restauracji, hoteli i ekspertami w dziedzinie gastronomii.

- Projektując kształt szklaną butelkę oraz jej etykietę, zależało nam na tym, aby produkt wpisywał się w klimat nowoczesnych, eleganckich miejsc i jednocześnie podkreślał pochodzenie naszej krystalicznej górskiej wody źródlanej, powstającej w sercu Żywiecczyzny - mówi Anna Kochańska, kierownik marketingu w Żywiec Zdrój.

Wariant gazowany Żywiec Zdrój w szklanych butelkach został przygotowany we współpracy z hydrosommelierem, Tomaszem Koleckim.

Wodę już można znaleźć w restauracjach i kawiarniach w całym kraju, a jesienią dostępna będzie w wybranych punktach sprzedaży.

Zakaz sprzedaży jednorazowych produktów

Parlament Europejski zatwierdził wprowadzenie do 2021 r. zakazu sprzedaży wyrobów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych, takich jak talerze, sztućce, słomki i patyczki do uszu.

Do 2021 r. zakazem sprzedaży w UE zostaną objęte następujące produkty jednorazowego użytku wykonane z tworzywa sztucznego: sztućce (widelce, noże, łyżki i pałeczki), talerzyki i inne naczynia, słomki do napojów, patyczki do uszu, rączki do balonów, a także tworzywa sztuczne ulegające oksydegradacji i pojemniki do żywności oraz styropianowe kubeczki.

Państwa członkowskie będą miały czas do 2029 r. na osiągniecie poziomu 90% recyklingu plastikowych butelek. Nowe butelki będą też musiały być wytwarzane przynajmniej w 25% z materiału pochodzącego z recyklingu przed 2025 r. Do 2030 r. odsetek ten powinien sięgnąć 30%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Żywiec Zdrój zaczyna sprzedawać wodę w szklanych butelkach

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
paw
Ani toto Żywiec, ani Zdrój!
8 2
odpowiedź
User
Amman
Niemożliwe! A co na to Martyna Wojciechowska? Przecież plastik taki super a szkło takie fuj...
5 1
odpowiedź
User
dn
Butelki do zwrotu w sklepie?
5 0
odpowiedź
User
Żywiec Zdrój
Niemożliwe! A co na to Martyna Wojciechowska? Przecież plastik taki super a szkło takie fuj...
Amman, wierzymy, że przyszłość opakowań to maksymalne wykorzystanie plastiku z recyklingu (takiego, jak w przypadku naszej nowej, pierwszej w naszej ofercie, butelki w 100% z rPET) oraz oferowanie konsumentom wyboru w postaci alternatywnych opakowań do plastikowych, takich, jak np. butelki szklane. Warto zwrócić uwagę na fakt, że zarówno butelki plastikowe, jak i szklane to cenny surowiec, nadający się do recyklingu. Oba rodzaje materiałów mają wady i zalety, natomiast w przypadku odpowiedniego postępowania z nimi, mogą stać się cennymi zasobami i uzyskać drugie życie.
1 2
odpowiedź
User
Żywiec Zdrój
Butelki do zwrotu w sklepie?
Butelki szklane, które właśnie wprowadziliśmy na rynek nie są zwrotne. Wprowadzenie systemu zwrotnego wiąże się ze skomplikowaną logistyką, która w tym momencie nie jest z różnych względów możliwa i nie zależy wyłącznie od indywidualnych producentów. By system zwrotny działał efektywnie należałoby wprowadzić kompleksowe rozwiązanie obejmujące wszystkie rodzajów opakowań ze szkła. Jako firma, dla której szczególnie istotne są kwestie środowiskowe, musimy brać pod uwagę również takie parametry, jak emisja CO2, które w przypadku nieefektywnego systemu zwrotnego nie są korzystne dla środowiska. Nie wykluczamy natomiast takiego rozwiązania w przyszłości.
1 2
odpowiedź