Axel Springer z 305 mln euro zysku w ub.r., ponad 60 proc. wpływów z segmentu cyfrowego

W 2015 roku koncern Axel Springer zanotował wyższe wpływy i zysk, ponad 60 procent przychodów spółki pochodziło z segmentu cyfrowego. - W 2016 roku zamierzamy skupić się na tych inwestycjach, których dokonaliśmy w ostatnich miesiącach - zapowiada Mathias Döpfner, CEO Axel Springer SE.

ps
ps
Udostępnij artykuł:

W ub.r. przychody Axel Springer osiągnęły kwotę ponad 3,39 mld euro i były wyższe o 8,5 proc. w stosunku do tych zanotowanych rok wcześniej. Wskaźnik EBITDA (zysk przed odsetkami i opodatkowaniem) zamknął się kwotą 559 mln euro. To kolejny lepszy parametr osiągnięty przez spółkę rok do roku - w 2014 r. EBITDA wyniosła nieco ponad 507 mln euro. Koncern zapowiedział wypłatę dywidendy w łącznej wysokości 194,2 mln euro.

W komunikacie Axel Springer podkreśla rosnące znaczenie segmentu cyfrowego w wynikach finansowych koncernu. W ub.r. wpływy osiągnięte w tym obszarze działalności stanowiły 61,7 proc. przychodów (55,3 proc. w 2014 r.) oraz 69,6 proc. zysków (rok wcześniej - 62,4 proc.).

grafika

- Obecnie jesteśmy jednym z największych światowych wydawców działających w segmencie cyfrowym - podkreśla w komunikacie Mathias Döpfner, CEO Axel Springer SE. - Widzimy przed sobą duży potencjał dalszych wzrostów w obszarze digital, a w 2016 r. zamierzamy skupić się na tych inwestycjach, których dokonaliśmy w ostatnich miesiącach.

Wspominając o inwestycjach, Döpfner ma na myśli m.in. zakup za 343 mln dolarów serwisu Business Insider oraz uruchomienie platformy Upday.

Obecnie Axel Springer SE zatrudnia ponad 15 tys. pracowników – to więcej w porównaniu z rokiem 2014, gdy w koncernie pracowało 13,9 tys. osób.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Kolejny kraj w Europie chce ograniczać social media dzieciom

Kolejny kraj w Europie chce ograniczać social media dzieciom

Influencer Marcin Kruszewski promuje nowy tablet Huawei

Influencer Marcin Kruszewski promuje nowy tablet Huawei

Altavia Kamikaze + K2 z CD Projekt Red odświeżają serwis "Wiedźmina"

Altavia Kamikaze + K2 z CD Projekt Red odświeżają serwis "Wiedźmina"

Nowy spot wizerunkowy TVP. "Opowieść o Polsce w całej jej różnorodności"

Nowy spot wizerunkowy TVP. "Opowieść o Polsce w całej jej różnorodności"

Widzowie czekali na polskie bajki
Materiał reklamowy

Widzowie czekali na polskie bajki

Kłopoty marki noszonej przez Karola Nawrockiego. Zawiadomiono policję

Kłopoty marki noszonej przez Karola Nawrockiego. Zawiadomiono policję