Kampania ma rozpocząć się w kwietniu przyszłego roku. Wybrane, poszczególne agencje będą realizowały akcję informacyjną na ternach: Londynu i Południowego-Wschodu, Środkowej i Wschodniej Anglii, Północnej Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej.Kampania ma potrwać w założeniach od trzech do nawet pięciu lat.
Agencje będą miały za zadanie objaśnić Brytyjczykom program licencjonowania treści BBC oraz konsekwencje braku regulowania płatności. Firmy mają wykorzystywać media tradycyjne, internet i aktywności w social mediach. Z działań będą rozliczane kwartalnie.
W brytyjskich mediach pojawiły się już głosy krytyki, że koszt kampanii (2,5 mln funtów) równy jest 16 tysiącom pojedynczych opłat licencyjnych (abonamentów).
W Wielkiej Brytanii płacenie abonamentu (określanego jako opłata licencyjna) jest obowiązkowe. Standardowo abonament na telewizję 150,50 funtów rocznie. Uprawnia do korzystania z treści publicznego nadawcy na standardowym odbiorniku i online (w tym przez platformę iPlayer).












