W 2020 roku medialny koncern Vivendi zwiększył przychody do kwoty 16 mld euro, jednak zysk netto spółki zmniejszył się o 29,5 procent. Należąca do Vivendi Grupa Canal+ wypracowała w ciągu roku przychody wyższe o 4,4 procent, z usług nadawcy na koniec 2020 roku korzystało na wszystkich rynkach z górą 21,7 mln abonentów.
Miliony na lokalne produkcje
Canal+ zamierza nadal inwestować we francuskie kino – wynika z informacji podanych przez tamtejsze media. Canal+ podpisał nowe porozumienie z francuskim przemysłem filmowym, które przedłuża współpracę tych partnerów co najmniej do 2024 r.
Partnerstwo między grupą, a francuskimi organizacjami filmowymi, reprezentowanymi przez BLIC, BLOC i ARP, trwa od ponad 30 lat. Zgodnie z zapowiedzią porozumienie obejmuje gwarantowane inwestycje Canal+ w kino francuskie i europejskie w wysokości 600 mln euro w ciągu najbliższych trzech lat. Filmy te będzie można oglądać na kanałach Canal+ i Cine+.

W założeniach Canal+ będzie miał wyłączność na prawa do filmów przez dziewięć miesięcy, z możliwością przedłużenia licencji do 16 miesięcy w wybranych wypadkach. Strony porozumienia wystąpiły do francuskich regulatorów o udzielenie odpowiednich zgód dotyczących umowy.











