Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2015-01-15

A A A POLEĆ DRUKUJ

PanWybierak.pl otrzymał certyfikat UKE „Przejrzysta Porównywarka”

Urząd Komunikacji Elektronicznej uznał, że porównywarka usług telekomunikacyjnych PanWybierak.pl świadczy usługi w sposób rzetelny, przejrzysty i kompleksowy. Potwierdzeniem tego jest przyznany 14 stycznia 2015 roku „Certyfikat Prezesa UKE”.

Porównywarka usług telekomunikacyjnych PanWybierak.pl spełniła surowe wymagania Urzędu Komunikacji Elektronicznej dla niezależnych kalkulatorów ofert telekomunikacyjnych i otrzymała „Certyfikat Prezesa UKE” w kategorii Przejrzysta Porównywarka Ofert Usług Telekomunikacyjnych.

Przyznawane od kilku lat Certyfikaty Prezesa UKE stanowią „znak jakości” istotny zarówno dla abonentów, jak i dla przedsiębiorców telekomunikacyjnych – powiedziała Magdalena Gaj, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. – Celem programu certyfikacji usług telekomunikacyjnych jest promowanie zachowań, które mają na celu nie tylko sprzedaż usług, ale w których widoczna jest także troska o klienta, dla którego usługa jest dedykowana. Równie ważne jest dostarczenie prostych narzędzi, ułatwiających różnym grupom odnaleźć się w gąszczu nowych usług – dodała Prezes UKE.

Przyznany przez Prezesa UKE Certyfikat dla porównywarki PanWybierak.pl jest uwierzytelnieniem świadczonych przez serwis usług oraz gwarantem jego rzetelności i wiarygodności.

PanWybierak.pl zamiast kalkulatora taryfowego UKE

Co ciekawe, potrzeba i zamysł stworzenia urządzenia do porównania wszystkich dostępnych ofert telekomunikacyjnych na rynku pojawił się już pod koniec 2008 roku. Internetowy „Kalkulator taryfowy UKE”[1] miał umożliwić konsumentom porównywanie ofert i opłat poszczególnych operatorów. Narzędzie, nad którym UKE rozpoczął prace miało pozwolić konsumentowi na dokonanie świadomego wyboru oferty najlepiej odpowiadającej jego potrzebom. Ostatecznie ze względów finansowych zrezygnowano z realizacji tego projektu. Urząd zawieszając prace nad kalkulatorem taryfowym sześć lat temu, wprowadził system certyfikacji dla prywatnych internetowych kalkulatorów cenowych. PanWybierak.pl jest dopiero drugą firmą, która otrzymała certyfikat w kategorii Porównywarka Ofert Usług Telekomunikacyjnych, jednak pierwszą umożliwiającą porównanie zarówno ofert telewizji, jak i Internetu stacjonarnego, Internetu mobilnego, telefonii stacjonarnej i telefonii mobilnej, a także ofert łączonych.

 Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ