Chris Evans po jednym sezonie odchodzi z „Top Gear”

Chris Evans, jeden z gospodarzy nowej wersji „Top Gear”, odszedł z programu po zakończeniu najnowszego sezonu. Oceniane jest to jako reakcja na słabnącą oglądalność show i falę krytyki widzów pod adresem prezentera. - Dałem z siebie wszystko, ale czasem to za mało - wyjaśnił Evans.

ps
ps
Udostępnij artykuł:

O swojej decyzji Evans poinformował na swoim koncie na Twitterze. - Odchodzę z „Top Gear”. Dałem z siebie wszystko, ale czasami to nie wystarcza. Ekipa programu jest więcej niż świetna. Życzę im wszystkiego najlepszego - napisał prezenter.

Evans miał podpisany z BBC trzyletni kontrakt na prowadzenie „Top Gear”, wycofał się jednak już po pierwszym sezonie nowego show bez udziału Jeremy Clarksona, Richarda Hammonda i Jamesa Maya, którzy będą realizowali swój program dla Amazona.

Choć współgospodarz „Top Gear” nie podał przyczyn odejścia z programu to brytyjskie media spekulują, że powodem były słabe wyniki oglądalności nowej serii oraz fala krytyki widzów pod adresem Evansa.

Już pierwszy odcinek nowego sezonu rozczarował oglądalnością na poziomie 4,3 mln widzów, co było najgorszym wynikiem od 10 lat nadawania programu. Według informacji podanych przez dziennik „The Guardian” liczba widzów finałowej części nowego sezonu widowiska spadła do 1,9 mln. Ostatnio w historii taki wynik „Top Gear” zanotował w 2002 r.

Stacja BBC w komunikacie potwierdziła, że opuszczenie programu to skutek samodzielnej decyzji Evansa, który nie był poddawany ze strony nadawcy żadnym naciskom. BBC rozumie i akceptuje motywy prezentera, któremu nie udało się osiągnąć zakładanych wcześniej celów.

Zapowiadając swoje odejście z „Top Gear” Evans poinformował jednocześnie, że nadal będzie prowadził swój autorski program w Radio 2 oraz uczestniczył w innych projektach szykowanych przez BBC.

Według nieoficjalnych informacji pozostała piątka z sześciu gospodarzy „Top Gear” pozostanie w programie. Stacja nie będzie poszukiwać następcy Evansa, a rolę lidera wśród prowadzących przejmie Matt LeBlanc, z którym toczą się obecnie rozmowy. Wcześniej współpraca na lini Evans - LeBlanc nie układała się najlepiej, a aktor zapowiedział wcześniej, że opuści show jeśli nie zrobi tego Evans.

Tuż przed ogłoszeniem przez Evansa decyzji o odejściu z „Top Gear” pojawiły się informacje o tym, że prezenter jest podejrzewany o molestowanie seksualne, którego miał się dopuścić jeszcze w latach 90., a w tym tygodniu czekają go w tej sprawie policyjne przesłuchania.

Jednak brytyjskie media nie łączą kryminalnych oskarżeń pod adresem Evansa z opuszczeniem przez niego motoryzacyjnego show.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"