Cityboard Media podsumowuje kampanię "My to wiemy"

W styczniu 2003 roku agencja Cityboard Media przeprowadziła kampanię "My to wiemy" ...

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

W styczniu 2003 roku agencja Cityboard Media przeprowadziła kampanię "My to wiemy", której tematem była informacja o nowoczesnych narzędziach do planowania kampanii reklamy zewnętrznej oferowanych przez Cityboard Media.

Plakaty eksponowane na cityboardach ( 6 x 3m) oraz supercityboardach ( 12 x 4m) oraz ogłoszenia na portalach internetowych i w prasie miały charakter teaserów ujętych w formę pytania :

Gdzie mieszkają Srebrni i Złoci?

Gdzie się budzą Miejscy Zdobywcy ?

Gdzie zasypiają Seniorzy pod Palmami ?

Hasła wykorzystane w kampanii nawiązywały do jednego z trzech używanych w procesie planowania narzędzi - systemu segmentacji geodemograficznej PRIZM. Kampania "My to wiemy" była skierowana do obecnych i potencjalnych reklamodawców, głównie do agencji reklamowych i mediowych.

W czasie trwania kampanii prowadzona była ankieta dotycząca postrzegalności kampanii w poszczególnych mediach. Wyniki ankiety wskazały, że 51 % odbiorców widziało kampanie na plakacie oraz na plakacie i w internecie. Ilość wejść do serwisu www.cityboard.pl zwiększyła się w okresie trwania kampanii ponad 30-krotnie w stosunku do średniej miesięcznej w skali roku. Oznacza to, że prawidłowo przeprowadzona kampania na wielkoformatowych nośnikach reklamy zewnętrznej Cityboard Media ma bardzo wysoką efektywność oraz , że ten rodzaj kampanii bardzo dobrze jest uzupełniany powtórzeniem komunikatu w internecie.

Kampania została bardzo dobrze przyjęta przez grupę docelową a pomysł kreacyjny określany był jako ciekawy i zauważalny. W opiniach odbiorców często podkreślano fakt dużej efektywności cityboardów i supercityboardów, które także były wykorzystywane w kampanii.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"